Socialinė psichologija: poreikių, motyvacijos, temperamento, charakterio, polinkio, sugebėjimo, valios analizė

7 psl. / 1492 žod.

Ištrauka

Socialinė psichologija - tai sistemingas visuomeninio žmogaus elgesio tyrinėjimas (lot. socialis - visuomeninis). Socialinė psichologija - kaip mokslas remiasi objektyviais kriterijais ir visuotinai pripažintais dėsniais, jos teiginiai grindžiami stebėjimais ir eksperimentais. Iš lotynų kalbos išvertus žodį - socialis lietuviškai reiškia draugiškas arba visuomeninis, iš graikų kalbos psyhe – siela, o logos – žodis arba mokslas. Pažodžiui versdami šį tarptautinį pavadinimą gautume „visuomeninį sielamokslį“
Socialinė psichologija labai glaudžiai susijusi su bendrąja psichologija. Pamažu ji išsiskyrė iš bendrosios ir tapo atskira psichologijos mokslo šaka. Pagrindinis skirtumas tarp bendrosios ir socialinės psichologijos yra tas, jog socialinė psichologija tiria juos psichinius reiškinius, kurie kyla žmonėms bendraujant, ir kurie yra bendri grupės nariams, o bendroji psichologija pirmiausiai domisi atskiro individo psichika, jos atskirais reiškiniais, tų reiškinių dėsningumais, fiziologiniais mechanizmais.
Socialinė psichologija – kaip mokslas remiasi objektyviais kriterijais ir visuotinai pripažintais dėsniais, jos teiginiais grindžiami stebėjimai ir eksperimentai.
Kiekvienas žmogus yra savo ir kitų žmonių elgesio tyrėjai, jis gali stebėti, analizuoti ir aiškinti savo bei kitų elgesį, mintis, jausmus.
Šiame darbe nagrinėsiu savo poreikius, motyvaciją, temperamentą, charakterį, polinkius, sugebėjimus, valią. Nagrinėsiu save kaip asmenybę, remsiuosi jau turimų psichologijos žinių elementais, gyvenimiškąją patirtimi bei įvairių teorijų požiūriais ir žiniomis.


Reziumė

Autorius
fruitella
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 20, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Asmenybės tipologija. Charakteris ir temperamentas

Psichologija Kursinis darbas 2007 m. jusala
Kursiniame darbe analizuojamos ir lyginamos E. Krečmerio, F. Riemanno ir K. G. Jungo tipologijos. Nagrinėjamos charakterių struktūros ir klasiifikacijos. Nagrinėjami fiziologiniai charakterio pagrindai....

Socialinės psichologijos fenomenai žiniasklaidoje

Psichologija Referatas miliaa9
Šio darbo tikslas – socialinės psichologijos fenomenai pasirinkto veikėjo straipsniuose. Šiam tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai: • trumpai pristatyti pasirinktą veikėją • išanalizuoti...

Asmenybės socializacija. Konflikto analizė

Psichologija Referatas dovile1990
Kiekvieno iš mūsų asmenybė yra skirtinga. Norėdami išsiaiškinti kas mes esame turime pasinerti į ieškojimo gelmes. Kiekvienos asmenybės ugdymas prasideda nuo jo šeimos,...