Dekoratyvinių kosmetikos priemonių poveikis maskuojant veido estetines problemas proginiame makiaže

52 psl. / 8500 žod.

Ištrauka

Temos aktualumas. Makiažas, tai kur kas daugiau nei šiek tiek spalvų ant veido. Jis suteikia galimybę sustiprinti ir paryškinti gražiausius bruožus bei paslėpti išvaizdos trūkumus. Tai tarsi įrankis, galintis sukurti simetriją, gylį, šešėlį, juo galima modeliuoti ir suteikti veidui kontūrą, ryškumą. Profesionaliomis kosmetinės priemonės, kokybiškai atliktas makiažas padeda užmaskuoti daugelį veido odos estetinių trūkumų. Makiažas moterims pakelia nuotaiką, suteikia pasitikėjimo savimi. Vakarėlio ar ypatingos šventės metu galima pasimėgauti ir ryškesniu proginiu makiažu, kuriuo labiau išryškinamos, lūpos ir/ar akys. Proginiame makiaže tinka ryškūs kontūrai, metalo pigmentas, tamsios, šaltos/šiltos spalvos, storesnis makiažo pagrindas ir pudros sluoksnis (Kidd, J., 2016, p. 14 ).

Skiriamos šios pagrindinės veido estetinės problemos, kurios kelia diskomfortą moterims – tai akne, kuperozė, tamsūs ratilai aplink akis. Akne, tai sąvoka, dažniausiai apibrėžianti spuoguotą inkštiruotą odą, riebalinių liaukų sutrikimą (Morkūnaitė, I., 2009). Akne formų yra įvairių: nuolatinė, papulopustulinė, mazginė, nodulinė. Jos pasireiškia ne tik paauglystės metu. Centro ,, CSA Santė“ tyrimas (2015) atskleidė, kad 86% moterų nuo 25 iki 44 metų amžiaus yra kenčiančių nuo akne.

Kuperozė – tai odos problema, kai tampa matomos paviršinės smulkios kraujagyslės, vadinamos kapiliarais. Jų pagrindinės atsiradimo priežastis kalogeno skaidymo silpnumas, odos tankumo sumažėjimas, elastingumo praradimas kapiliarų sienelėse ir išoriniai veiksniai, tokie kaip saulės ekspozicija, aštrus, karštas maistas, gazuoti gėrimai, odos nudegimai, mechaniniai pažeidimai, pirtys. (Jasaitienė, N., 2014).

Miego trūkumas, žalingi įpročiai, stresas įtakoja dar vieną estetinę veido problemą – tai tamsūs ratilai aplink akis. Tai gali įtakoti ir daug rimtesnės priežastys, tokios kaip: alergija, anemija, inkstų, skydliaukės ir širdies kraujagyslių ligos. Panaikinti pajuodusius paakius nėra lengva, bet juos užmaskuoti su kosmetikos priemonėmis tikrai įmanoma (Morkūnienė, N., 2016).

Darbo objektas: dekoratyvinių kosmetikos priemonių poveikis maskuojant veido estetines problemas proginiame makiaže.

Darbo tikslas: įvertinti estetinių problemų maskavimo poveikį su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis proginiame makiaže.

Darbo uždaviniai:

1. Išnagrinėti maskavimo ypatumus su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis proginiame makiaže, teoriniu apsektu.

2. Įvertinti tiriamųjų veido odos būklę prieš maskavimą su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis ir proginio makiažo atlikimą.

7

3. Įvertinti tiriamųjų veido odos būklę iškarto po maskavimo su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis ir proginio makiažo atlikimo.

4. Įvertinti tiriamųjų veido odos būklę praėjus 8 val. po maskavimo su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis ir proginio makiažo atlikimo.

Darbo taikytų metodų sąrašas: mokslinės ir dalykinės literatūros analizė, kosmetologinė anamnezė, procedūrų protokolo schema, stebėjimas ir rezultatų fiksavimas bei vertinimas, apklausa.

Tyrimo charakteristika: darbo autorė tyrė tris tiriamąsias, kurioms būdingos šios veido odos estetinės problemos: akne, tamsūs ratilai aplink akis ir kuperozė. Tiriamosios yra pasirinktos tikslinės atrankos būdu, priklausomai nuo problemiškos odos kriterijų, kurie yra tinkami tyrimui atlikti. Tyrimas atliktas 2017 metų vasario – balandžio mėnesiais, Utenos Kolegijos medicinos fakultete. Trims tiriamosioms buvo atliekamas proginis makiažas ir vertinama veido odos būklė bei estetinių problemų maskavimas ir jų matomumas su dekoratyvine kosmetika, proginiame makiaže. Vertinimas buvo atliekamas iš karto po proginio makiažo atlikimo ir praėjus 8 val. po proginio makiažo atlikimo. Buvo pasirinkti šie pagrindiniai vertinimo kriterijai: dekoratyvinių kosmetikos priemonių maskavimo lygis ir išsilaikymo lygis.

Profesinės kompetencijos demonstruojamos baigiamajame darbe:

 įvertinti estetinius probleminės odos tiriamųjų poreikius, atlikti odos diagnostiką; 


 parinkti ir taikyti kosmetines medžiagas, priemones atliekant kosmetologines paslaugas; 


 gebėti profesionaliai atlikti kosmetologines paslaugas; 


 užtikrinti saugų ir kokybišką kosmetinių procedūrų atlikimą nespecializuotoje 
vietoje; 


 analizuoti kosmetinių medžiagų paskirtį; 


 parinkti įrangą bei priemones konkrečioms kosmetinėms procedūroms atlikti; 


 pildyti kosmetologinės priežiūros dokumentaciją; 


 taikyti pažangias kosmetologines technologijas ir užtikrinti saugų darbą; 


 kontroliuoti kosmetologinės veiklos kokybę; 


 taikyti kosmetologines naujoves profesinėje veikloje;
Praktinį darbo rezultatų reikšmingumą ir pritaikymo galimybes nusako tai, kad 
atlikto tyrimo rezultatai gali būti taikomi kosmetologo kabinete, sprendžiat veido estetines problemas, atliekant proginį makiažą su dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis. 


8

Darbo struktūra ir apimtis: darbą sudaro, įvadas, santrauka lietuvių ir anglų kalbomis, teorinė dalis, tiriamoji dalis, rezultatų analizė, išvados, rekomendacijos. Darbe panaudoti 30 literatūros šaltiniai. Darbo apimtis 36 puslapių, be priedų.


Turinys

 • SANTRAUKA 4 SUMMARY 5 ĮVADAS 6 1. VEIDO ESTETINIŲ PROBLEMŲ POŽYMIAI IR PRIEŽASTYS9
 • 1.1.  Akne požymiai ir priežastys 9 

 • 1.2.  Kuperozinės veido odos požymiai ir priežastys 12 

 • 1.3.  Pajuodusių paakių požymiai ir priežastys 14 

 • 2. VEIDO ESTETINIŲ PROBLEMŲ MASKAVIMO SU DEKORATYVINĖMIS PRIEMONĖMIS YPATUMAI15
 • 2.1.  Dekoratyvinių maskuojamųjų priemonių analizė 15 

 • 2.2.  Koreaguojamosios dekoratyvinės kosmetikos priemonės naudojimo technika 16 

 • 2.3.  Proginio makiažo atlikimo technika 18 

 • 3. TYRIMO METODAI IR REZULTATAI20
 • 3.1.
3.2.
3.3.
3.4.
3.5.
3.5.1.
3.5.2.
3.5.3.
IŠVADOS 33 REKOMENDACIJOS 34 LITERATŪROS SĄRAŠAS 35 PRIEDAI 37 1 priedas. Prašymas tyrimui atlikti 38 2 priedas. Tyriamųjų informavimo forma 39 3 priedas. A tiriamosios sutikimo formos 40 4 priedas. B tiriamosios sutikimo formos 41 5 priedas. C tiriamosios sutikimo formos 42 6 priedas. A tiriamosios kliento kortelė 43 7 priedas. B tiriamosios kliento kortelė44
 • Tyrimo charakteristika 20 Tyrimo kontingentas20

Reziumė

Autorius
karol
Tipas
Diplominis darbas
Dalykas
Medicina
Kaina
€10.95
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 9, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
52 psl.

Susiję darbai

Veido ir dantų estetika, grožis ir harmonija

Medicina Prezentacija rimantej
Estetika – tai mokslas apie grožį ir harmoniją. Estetika odontologijoje – balanso ieškojimas tarp dantų, lūpų, minkštųjų audinių, žmogaus veido ir jo asmenybės....

Riebi veido oda

Medicina Referatas ziviliukas21
Veido odos anatomija ir fiziologija yra vienoda visų žmonių, bet riebalų liaukos nevienodai intensyviai skiria riebalus, ir kai kuriose veido vietose jie pasiskirsto...

Pieno rūgšties poveikis kuperozinei veido odai

Medicina Referatas 2020 m. saulions
Problemos aktualumas. Viena iš dažniausių odos problemų yra kuperozė, kai paviršinis išsiplėtusių kapiliarų tinklas tampa ryškus ir matomas. Kapiliarą gaubia jungiamasis audinys ir...