Požiūris į globalizacijos valdymo riziką

7 psl. / 4213 žod.

Ištrauka

Martin Christopher, Carlos Mena, Omera Khan, Oznur Yurt, (2011) "Approaches to managing global sourcing risk", Supply Chain Management: An International Journal, Vol. 16 Iss: 2, pp. 67 – 81.

ĮVADAS

Visoje pasaulinėje rinkoje produktų tiekimo didėjimo tendencija susijusi su ekonomine plėtra. Ši tendencija yra rezultatas daugelio nepriklausomų sprendimų, priimtų įmonių visame pasaulyje. Jos ieško naujų šaltinių konkurenciniam pranašumui didinti. Tačiau šie sprendimai taip pat gali turėti nenumatytų pasekmių, atskleidžiančių organizacijoms didelę riziką (McGillivray, 2000; Engardio, 2001; Christopher and Lee, 2004). Tiekimo grandinės rizikos valdymas vis labiau pritraukė mokslininkų ir praktikų dėmesio. Tačiau yra vis dar apribotas supratimas apie tai, kaip tiekimo rizika turėtų būti įvertinta kada yra priimami globaliniai sprendimai ir kaip jie turi būti sušvelninti esant globalizacijai. Būtent šis tyrimas siekia išspręsti šią spragą.

Tikslas - suprasti, kaip vadovams įvertinti globalizacijos riziką visoje tiekimo grandinėje ir kokių veiksmų jos imasi, kad sušvelninti šiuos pavojus.

Metodologija – tyrime buvo naudojamas daugialypis socialinio tyrimo metodas bei kryžminio atvejo analizė. Buvo imami interviu iš vadovų, tiesiogiai susijusių su globalizacijos sprendimais.

Trumpos išvados - tyrimas parodė, kad dauguma įmonių neturi struktūrizuoto tiekimo grandinės rizikos valdymo ir padarinių sušvelninimo sistemos. Tačiau jos naudoja keletą neformalių metodų. Straipsnyje siūloma, kad reikia daug mokslo sričių apimančio metodo, kai sprendžiami su globalizacijos rizika susiję klausimai. Jame pateikiamos keturios rizikos kategorijos: tiekimo rizika, proceso ir kontrolės rizika, aplinkos ir tvarumo rizika, paklausos rizika.

Originalumas/vertė – straipsnyje nagrinėjamas vadovų požiūris į tiekimo grandinės rizikos vertinimą ir jos mažinimą atsižvelgiant į pasaulinį kontekstą. Šiame kontekste, šis tyrimas siūlo sukurti naują globalizacijos rizikos skirstymą į kategorijas ir taip pat siūlo globalizacijos rizikos mažinimo strategijas, taikytinas įvairiose pramonės šakose.


Reziumė

Autorius
pekauskaite
Tipas
Konspektas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€1.85
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 8, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Darbo išteklių valdymas tarptautinėje firmoje

Vadyba Kursinis darbas loretta
Temos aktualumas – Pastaraisiais metais privačios bei valstybinės įmonės vis daugiau dėmesio skiria įmonės darbuotojams, jų atrankai. Anksčiau darbdaviai pirmiausia investuodavo į technologijas,...

X įmonės valdymo metodų analizė

Vadyba Kursinis darbas irmerna
Temos aktualumas. Kiekvienos naujos įmonės veikla ap¬ima materialinių vertybių, būtinų visuomenei, gamybą, paskirstymą ir vartojimą, sujungdama gamybos techninius bei technologinius elementus, žmonių gamybinius...

Informacijos valdymas ir komunikacija

Vadyba Prezentacija 2013 m. rasa13
Vadovo darbo objektas yra informacija apie organizacijos aplinką, veiklą, organizacijos narių sugebėjimus ir siekius, o jo darbo produktas valdymo sprendimai.

Įmonės strateginio valdymo sistema

Vadyba Referatas 2015 m. edvinculis
Strateginis valdymas visada susijęs su perspektyva, t. y. Strategija keliama ateičiai, nors ji naudojama ir dabartiniu momentu. Galimybėmis reikia mokėti pasinaudoti. Požiūris į...

Inovacijų valdymas "Twitch" organizacijoje

Vadyba Referatas 2019 m. grazigrazi
Inovacija - tai “atnaujinimas” arba “naujo pavidalo suteikimas esančiam daiktui. Gyvenant kompiuterizacijos pasaulyje, ypač svarbu suvokti, kad keičiasi ne tik daiktai, bet ir...