Finansų sistema ir jos grandys

16 psl. / 4441 žod.

Ištrauka

Finansų terminas gali būti kilęs iš angliško žodžio „fine“ - piniginė bausmė arba iš vokiško žodžio „fein“ . Šis žodis senais laikais buvo siejamas su suktybe, sukčiavimu. Vokietijoje XVIXVII a. finansai reiškė apgaulę, lupikavimą, neteisėtą priespaudą. Geriausiai finansų terminą tiktų kildinti iš lotyniško žodžio „finare“ . Iš jo padarytas daiktavardis „finatio“ – baigimas, kuris įvairiais laikais turėjo skirtingas reikšmes (pavyzdžiui : teismo baudą, valdovo užkrautą mokėjimą ir t.t). Vėliau imta „finansus“ taikyti tik valstybei, kai buvo vykdomi mokėjimai, mokesčių rinkimas ir pan. Kai pradėjo sparčiau plėtotis savivalda, atsirado būtinumas finansuoti ir daugiau viešojo gyvenimo prievolių (socialinę apsaugą, švietimą, tiltų ir kelių priežiūra ir pan.). Finansų terminas pradėtas taikyti amatuose, prekyboje, žemės ūkio pajamoms ir išlaidoms apibūdinti.

Finansų esmės nagrinėjimas prasidėjo su finansų mokslo atsiradimu, o kaip mokslo šaka, ji atsiskyrė XVII – XVIII a.

Finansai atsirado esant reguliariai prekinei - piniginei cirkuliacijai, vystantis valstybei ir didėjant jos piniginių išteklių poreikiams.

Finansai yra viena ekonominių kategorijų , kuriai būdinga piniginė forma , bet ji nėra tapati pinigams.


Reziumė

Autorius
elvyraram
Tipas
Konspektas
Dalykas
Finansai
Kaina
€1.94
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 23, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
16 psl.

Susiję darbai

Finansų sistema

Finansai Referatas 2007 m. donatas
Finansai- mokėjimo priemonių parūpinimo menas, visuma ekonominių santykių centralizuotų ir decentralizuotų piniginių lėšų fondų sudarymo ir panaudojimo procese. Finansų sistema- ekonominių piniginių santykių,...

Lietuvos finansų sistemos reguliavimas

Finansai Referatas wanillius
Visais valstybių raidos etapais labai svarbūs yra finansai. Jų sistema leidžia sukaupti tam tikrus finansinius išteklius, reikalingus valstybės funkcijoms vykdyti. Palaipsniui susiformavo ir...

Finansų sistemos funkcijos

Finansai Prezentacija 2016 m. muse2
Pristatymas apie finansų sistemą - jps struktūra ir pagrindinės funkcijos. Aptariamos bankų ir ne bankų institucijos, jų veikla.