12 klasės Biologijos VBE 2015m. konspektas

52 psl. / 10917 žod.

Ištrauka

LĄSTELĖ - gyvų organizmų struktūrinis vienetas, gebantis savarankiškai egzistuoti, vystytis ir daugintis. Manoma, kad suaugusio žmogaus kūną sudaro apie 100 trln. ląstelių, skirstomų į 220 tipų.

Ląstelėje aptinkama didelė dalis cheminių elementų, randamų negyvojoje gamtoje. Didžiąją kiekvieno organizmo kūno masės dalį (apie 98 %) sudaro ir į organinių junginių sudėtį įeina anglis, vandenilis, azotas, deguonis, fosforas, siera. Angliavandenius sudaro anglis, vandenilis ir deguonis, lipidus - anglis, vandenilis, deguonis, kai kuriuos fosforas ir azotas, baltymus - anglis, vandenilis, azotas, deguonis, siera, o nukleorūgštis ir ATP - anglis, vandenilis, azotas, deguonis ir fosforas.

Pagal principinę ląstelės struktūrą skiriami prokariotai ir eukariotai. Eukariotinės ląstelės yra sudėtingesnės, jų branduolys nuo likusios ląstelės dalies atskirtas dviguba membrana, tuo tarpu prokariotų (pvz., bakterijų) ląstelėse genomas nuo likusios ląstelės dalies neatskirtas.


Turinys

  • Ląstelė. Jos sandara, dauginimosi būdai
  • Audinys. Pagrindinės audinių grupės: epitelinis, jungiamasis, raumeninis, nervinis
  • Griaučiai, skeletas
  • Kaulų jungtys
  • Raumenų sistema
  • Kvėpavimo sistema
  • Šalinimo organų sistema
  • Žmogaus lytinė sistema. LPI
  • Kraujotakos sitema. Kraujo apytakos ratai
  • Jutimo organai: akis, akių ligos, klausa, oda, odos sandara, funkcijos, skonio receptoriai, kvapo receptoriai

Reziumė

Autorius
vaimon
Tipas
Konspektas
Dalykas
Biologija
Kaina
€3.42
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 3, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
52 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
Labai puikus darbas!

Susiję darbai

Biologijos konspektas (11 - 12 klasės)

Biologija Konspektas deimukas100
Ląstelių sandra Prokariotinės ląstelės sandara Prokariotinės ląstelės – neturi membrana apgaubto branduolio ir membraninų organelių. Kapsulė...

Mikologijos paskaitų konspektas, I k., Biologija

Biologija Konspektas 2016 m. iiuta
Mikologija - - tai mokslas, tyrinėjantis grybus, jų biologiją, fiziologiją, ekologiją, paplitimą, evoliuciją, sistematiką bei grybų reikšmę žmogaus gyvenimui ir ūkinei veiklai. Konspekte...

Glaustas Biologijos konspektas 11- 12 kl.

Biologija Paruoštukė 2014 m. iiuta
Glaustas 11-12 klasės biologijos kurso konspektas. Išsamiai aprėpiama kiekviena tema. Konspektas tinka ruošiantis biologijos valstybiniam brandos egzaminui.

Biologija. Gyvūnai. Konspektas

Biologija Konspektas 2019 m. latina
Begalė informacijos apie gyvūnus.ruoštąsi biologijos valstybiniam egzaminui,viskas surašyta aiškiai,sistemingai ir su paveikslėliais.

Biologijos konspektas

Biologija Konspektas 2020 m. Dokave
Konspektas nepublikuotas. 1.Kas yra gyvybė, gyvoji sistema,pagrindiniai cheminiai elementai, iš kurių sudaryti gyvi organizmai. 2. Kaip skirstoma biologija, mitybos tinklai ir grandinės,...