Lyrinė poema ir jos bruožai

4 psl. / 1445 žod.

Ištrauka

Poema tradiciškai laikoma epinės literatūros žanru, tačiau romantizmo epochoje kai kuriais bruožais ji priartėja tiek prie lyrikos, tiek prie dramos. Tai visų literatūros rūšių bruožus jungiantis poezijos žanras, iš lyrikos perėmęs abstraktesnį, metaforišką vaizdavimo būdą, iš epinio pasakojimo – fabulą, veikėjų charakterius, veiksmo vietos aprašymus, iš dramos – monologą, dialogą, draminio veiksmo techniką.

Lyrinė poema, vis kontaktuodama su lyrika, ryškėja kaip poezijos žanras. Vis dažniau siekiama atskleisti žmogaus vidinį gyvenimą, nusigręžiama nuo išorinio vaizdavimo. Nuo šeštojo dešimtmečio antrosios pusės lyrinė poema darosi vis tolygesnė, tačiau tebekyla ginčai dėl jos esmės, o to priežastis – neaiški skirtis tarp epinės ir lyrinės poemos.


Turinys

  • 1. Lyrinės poemos kalba ir subjekto pasaulis (tarp prozos ir lyrikos)
  • 2. Siužeto ir struktūros fragmentiškumas ir kitos ypatybės
  • 3. Santykis su kitais žanrais ir tipologinė charakteristika
  • 4. Lyrinė ciklinė poema ir eilėraščių ciklas
  • 5. Lyrinė publicistinė poema
  • 6. Lyrinė meditacinė poema

Reziumė

Autorius
coldwater
Tipas
Konspektas
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 26, 2015
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
4 psl.

Susiję darbai

Laiko samprata Jono Juškaičio lyrikoje

Literatūra Diplominis darbas 2011 m. doviliukas
V. Daujotytės teigimu, poezijai laikas yra amžinai nepakankamas, visada užimtas kažkuo kitu; lyrika turi viename laike surasti kitą laiką, kitą ritmą. Prabildama kito...

Lyrinė poema ir jos bruožai

Literatūra Prezentacija 2012 m. coldwater
Tai pranešimas apie lyrinę poemą, kuriame išryškinti pagrindiniai šio žanro bruožai, formos, tipai ir kiekvieno iš jų ypatybės, pateikiamos schemos.

Jurgos bruožai "Baltaragio malūne"

Literatūra Konspektas ieva574
1. Savanaudė, nes jai nelabai rūpėjo tėvo skiriamas dėmesys, daugiau laiko skirdavo sau. Citata: „O dukrai maža terūpėjo, ko tėvas nušvinta ir pražyla,...