Plautinio kamieno, jo šakų ir plaučių venų anatomija

2 psl. / 1490 žod.

Ištrauka

Ištrauka:
Plaučių kamienas, truncus pulmonalis, ir plaučių arterijos, aa.pulmonales, iš dešiniojo skilvelio į plaučius atneša veninį kraują. Dešiniąją plaučio arteriją iš viršaus aplenkia lykinės venos lankas, o kairioji plaučio arterija yra po aortos lanku.
Abiejuose plaučiuose arterija ir jos pirmos eilės šakos skyla į smulkesnes šakas, lydinčias plaučių audinyje besišakojančius bronchus ir dažniausiai gulinčias dorsolateralinėje tokių bronchų pusėje. Segmentinių ir tolimesnės eilės arterijų šakų eiga bronchų atžvilgiu būna įvairi.
Galutinės šių arterijų šakos virsta kapiliarais, kurie apraizgo alveolinius maišus ir alveoles, kur (po dujų apykaitos) kapiliarais tekantis veninis kraujas virsta arteriniu.
Plaučių viduje plaučių arterijos išsišakoja nuo stambių plaučių arterijos šakų iki kapiliarų, iš kurių galiausiai susiformuoja plaučių venos. Plaučių struktūrinių – funkcinių vienetų - skilčių, segmentų ir skiltelių arterijos yra atskiros.
Nuo plaučių vartų pusės organo periferijos link arterijos, venos ir bronchai eina kartu, bet smulkios plaučių venų šakos ties skiltelėmis nuo arterijų ir bronchų atsiskiria ir toliau plaučių vartų link eina atskirai, tapdamos tarpskiltelinėmis, po to - tarpsegmentinėmis. Galop jos vėl priartėja prie stambiųjų bronchų ir arterijų ir lydi juos plaučių vartų link.
Bronchų atžvilgiu arterijos esti dorsolateraliai, o venos – ventromedialiai


Reziumė

Autorius
learner
Tipas
Konspektas
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 1, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Sąkandžio okliuzinė analizė

Medicina Referatas 2015 m. gameish
Sąkandžio okliuzinė analizė buvo ruošta klinikiniam dantų ir žandikaulių protezavimo kursui. Už šį darbą buvo gautas maksimalus įvertinimas. Jame pateiktas konkretaus žmogaus okliuzinės...

Anatomijos raida

Medicina Referatas 2014 m. kavaliauskaitė
Įvadas Dabartinės medcinos studijos neįsivaizduojamos be anatomijos kurso. Anatomijos kurso pradžia prasidėdavo ne nuo šio mokslo ištakų ar istorijos, bet nuo...

Sąkandžio anomalijų įtaka apnašo kaupimuisi

Medicina Diplominis darbas 2014 m. talandzeviciute
Temos aktualumas: Sveikata tai pastovių diskusijų objektas, kuris įtraukia vis daugiau specialistų, kurie stengiasi išsaugoti, puoselėti ir palaikyti kuo geresnę mūsų sveikatos būklę....