Tarpslankstelinė stuburo išvarža

24 psl. / 6836 žod.

Ištrauka

Nugaros skausmas – viena svarbiausių šiuolaikinės medicinos problemų. Jį patiria daugelis žmonių. Apie 90% suaugusių žmonių vienu ar kitu savo amžiaus periodu, jaučia radikuliarinius ar strėnų skausmus. Tačiau adekvačiai gydant, dauguma žmonių pasveiksta. Lieka tik 5 – 10% pacientų, kurie kenčia dėl lėtinių skausmų.Dažniausia to priežastis – tarpslankstelinių diskų išvaržos. Labai svarbu, kad žmonės geriau pažintų savo organizmą, jį tausotų, suprastų, kad jų sveikata dažniausiai priklauso nuo jų pačių. Kitu atveju reikės kreiptis į medikus, nes nugaros skausmai trukdys dirbti įprastą darbą, apsitarnauti, reikės vartoti medikamentus net operuotis. Viena dažniausių operacijų pacientams besiskundžiantiems juosmens skausmu yra tarpslankstelinio disko išvaržos šalinimas.Deja atlikus operaciją, B. Špakausko duomenimis 4-16 % pacientų lieka neurologinių defektų,skausmų.
Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivyščiusių pasaulio šalių, kuriamos reabilitacijos programos, sudaromos galimybės žmogui kuo greičiau atgauti gebėjimą atlikti buičiai reikalingus veiksmus ir greičiau integruotis į šeimos ir visuomenės gyvenimą.
Reabilitacijoje taikomos procedūros ir priemonės, kurios mažina skausmą, atpalaiduoja įtemptus raumenis, juos stiprina, gerina stuburo paslankumą ir bendrą paciento būklę. Todėl ši tema galėtų būti aktuali daugeliui žmonių, kurie serga tarpslankstelinio disko išvarža ir nori išvengti operacijos. Norėtųsi daugiau žinoti, kokius metodus taikant pasiekiamas maksimalus funkcijos atstatymas. Manau, kad šis darbas padės įrodyti reabilitacijos priemonių svarbą ir paskatins ieškoti dar efektyvesnių būdų žmonėms gražinti arba išsaugoti sveikatą.


Turinys

  • STUBURO STRUKTŪRA
  • TARPSLANKSTELINIO DISKO IŠVARŽOS SUSIDARYMAS
  • Stuburo tarpslankstelinio disko išvaržos simptomatika ir pasekmės
  • Stuburo tarpslankstelinio disko išvaržos diagnozavimas
  • GYDYMO BŪDAI

Reziumė

Autorius
learner
Tipas
Konspektas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.24
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 1, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
24 psl.

Susiję darbai

Stuburas

Medicina Konspektas learner
Neilgas konspektas apie stuburą ir jo funkcijas.

Gydomieji pratimai baseine esant stuburo ligoms

Medicina Referatas 2014 m. dieviskai
Vanduo gydymui ir ligų profilaktikai taikomas tūkstančius metų. Sukaupta daug duomenų apie teigiamą vandens poveikį žmogaus sveikatai, atsižvelgiant į jo sudėtį,...