Fizikos konspektas nr. 2

70 psl. / 17200 žod.

Ištrauka

FIZIKA yra visų mokslų pagrindas. Ji yra fundamentalusis gamtos mokslas, nagrinėjantis bendriausius mus supančio pasaulio reiškinius ir dėsningumus. Žodį "fizika" į mokslą įvedė žymus senovės mokslininkas Aristotelis (IV a. prieš Kr.). Žodis "fizika" kilęs iš graikų kalbos žodžio "fjuzis", kas reiškia gamtą. Tai mokslas apie gamtą plačiąja šio žodžio prasme.

Fizikos objektas yra materija. MATERIJA yra objektyvi realybė, kurią mes suvokiame pojūčiais... Kadangi ji veikia mūsų jutimo organus ir yra mūsų pojūčių atspindima -ji yra pažini. Materija yra dvejopa:

1. medžiaginė materijos forma (rimties masę turinčios mikrodalelės, makroskopiniai kūnai, kosminės sistemos...);

2. fizikiniai laukai (gravitacijos, branduolinis, elektromagnetinis...). Materija egzistuoja tik judėdama. Nėra judėjimo be materijos, nėra nejudančios, nekintančios materijos. Kadangi materija yra neišsemiama, egzistuoja daugybė materijos judėjimo ir kitimo formų. Materijos judėjimas vyksta tik erdvėje ir laike.

Fizika atsirado ir išsivystė iš praktikos. Ji skirta praktikai. Fizika yra ilgalaikio žmonijos stebėjimo ir patyrimo apibendrinimo rezultatas. Seniausiai naudojamas fizikoje tyrimo būdas yra natūraliai vykstančių reiškinių stebėjimas. Jis taikomas ir šiandien, ypač kai tiriami Visatos reiškiniai. Kitas fizikinis tyrimo būdas yra eksperimentas, t. y. tam tikro gamtos reiškinio gavimas ir atkartojimas laboratorijoje. Fizikos mokslo ištakos siekia gilią senovę.


Turinys

  • 1. Įvadas
  • 2. Kinematikos pagrindai
  • 3. Dinamika
  • 4. Termodinamikos pagrindai
  • 5. Elektrostatika
  • 6. Elektros srovė
  • 7. Elektromagnetizmas
  • 8. Elektromagnetinės indukcijos reiškinys
  • 9. Laukai ir jėgos
  • Priedai

Reziumė

Autorius
radikas
Tipas
Konspektas
Dalykas
Fizika
Kaina
€3.63
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 27, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
70 psl.

Susiję darbai

Šešeliai. Fizika

Fizika Referatas 2015 m. monciofka
Referatas apie šešėlius, plius projektinis darbas, skirta daug laiko, darbas vertas 10. Viskas aiškiai aprašyta.

Branduolinės fizikos konspektas

Fizika Konspektas 2016 m. muse2
28 temos. Tomsono, Rezerfordo ir Boro atomo modeliai. De Broilio bangos. Neapibrėžtumo sąryšis. Vandeniliškojo atomo energijos lygmenys. Elektronų konfigūracija ir periodinė elementų lentelė. ...

Fizikos koliokviumo konspektas

Fizika Paruoštukė 2018 m. smiltea
Tai paruoštukė iš koliokviumo klausimų, kurie pasitaiko fizikos koliokviume. Pateikti klausimai ir šalia jų atsakymai, taip pat su paveiksliukais.

Fizikos konspektas nr. 3

Fizika Konspektas 2018 m. citrusiniaivaisiai
Surinkta medžiaga universitetinės fizikos. Konspektas skirtas išlaikyti tarpinį egzaminą, tačiau tinkamas ir galutiniam.