Hidrolipidinę plėvelę sudarančios medžiagos

5 psl. / 1538 žod.

Ištrauka

Okliuzija sudaro plėvelę ant odos, sulaiko drėgmę ir neleidžia jai išgaruoti (odos paviršiuje suformuoja nepralaidžią apsauginę hidrofobinę plėvelę ir padeda atkurti tarpląstelinių lipidų struktūros vientisumą). Geriausi okliuzyvai yra petrolatum ir mineral oil.

Aliejai pagerina skvarbą pro epidermį. Yra sintetiniai ir natūralūs aliejai. Didelė dalis aliejų ir riebalų yra trigliceridai, kurie yra sudaryti iš glicerolio ir riebiųjų rūgščių.

Argano aliejus slopina prostaglandinus ir yra jų stipriklis, suardo barjerą ir jį atkūria, taip pat veikia kaip drėkiklis. Argano aliejus naudojamas drėkinamuosiuose kremuose, losjonuose, šampūnuose. Argano aliejus naudojamas kosmetikos tikslais yra auksinės spalvos ir be skonio. Argano aliejuje yra komponentų, kurie yra priešuždegiminiai, bei veikia, kaip antioksidantai. Daug žmonių jį naudoja prižiūrėti odai, bet vis dar yra stebima (nes nėra tvirtų mokslinių šaltinių) , koks poveikis yra odos priežiūros produkte nuo senėjimo, uždegimo ir sausos odos.

Agurklės aliejus yra drėkiklis, minkštiklis, sudaro okliuzyvą, priešuždegiminis. Naudojamas gydyti uždegimus, sausai odai. Netiesioginiai duomenys rekomenduoja jį naudoti egzemos ir rožinės gydymui. Medicinoje juo gydomas atopinis dermatitas ir reumatoidinis artritas.

Jojobos aliejus šis ingredientas yra natūralus, bet taip pat būna ir sintetinės kilmės. Aliejus išgaunamas šaltu spaudimu iš sėklų. Jojobos aliejus laikomas natūraliai drėkinantis, minkštinantis odą, bei atlieka gydomąją funkciją. Veido priežiūros priemonėse šis aliejus naudojamas kaip humektantas. Jis taip pat suteikia odai apsauginę plėvelę, kad išlaikytų drėgmę.


Reziumė

Autorius
joanami
Tipas
Konspektas
Dalykas
Chemija
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 4, 2019
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Statybinės medžiagos

Chemija Prezentacija evitkus
Šioje prezentacijoje pristatomos Statybinės medžiagos, labiau susijusios su chemija, junginiais. Yra naudingų paveikslėlių, keletas formulių. Darbo įvertinimas: 10

Kosmetikoje naudojamos kenksmingos cheminės medžiagos

Chemija Konspektas 2013 m. deadmoon
Konspekte nurodomos pagrindinės kosmetikos priemonėse naudojamos kenksmingos cheminės medžiagos, pateikiami jų paaiškinimai. Gale konspekto, taip pat, pateikiami patarimai, kaip reiktų pasirinkti tinkamą kosmetiką.

Cheminės medžiagos kosmetikoje

Chemija Prezentacija deireo
Išsiaiškinti, kas yra kosmetika;Kokios medžiagos naudojamos kosmetikoje;Kokiais tikslais naudojamos sintetinės medžiagos;Kokių medžiagų reikia vengti;Kokios cheminės medžiagos yra skirtingose kosmetikos...