Filosofijos kurso konspektai

17 psl. / 5724 žod.

Ištrauka

Filija – nukrypimas nuo magistralinio lipido (gr. meilė, siekis užsikabinti už kažko naujo). Sofija – kultūroje įgaunami įgūdžiai. Jei Sofija – išankstinis tikėjimas mada, tai filosofija – išankstinė nuomonė: nepasitikėk tai, ką tau duoda, nes nelinki tau gero. Net Pitagoras išsakė, kad niekuo pasitikėti aklai negalima, nes tikrą tiesą žino tik Dievai. Žmogaus pozicija turi skirtis ir nuo Dievo, ir nuo gyvūno. 

Filosofija pati pirmoji mokslinė disciplina, visos kitos prasideda nuo filosofijos, nes kituose moksluose įjungiamas intelektualus gebėjimas atkurti tikrovę. Filosofijos – bet koks svarstymas apie žmogų supantį pasaulį. Filosofija pradeda išdalinti save nuo VI a.pr.Kr. Mokslo individualus požiūris yra blogo skonio požiūris, reikia viską objektyvuoti. Veikdamas žmogus turi suderinti tyrimo rezultatus su poveikiu pačiam žmogui. Turi vykti refleksija/procesas, kuriame žmogus dalyvauja ir yra naudingas arba žalingas. Refleksijas yra minties susigrąžinimas. Bet koks kišimasis į Dievą, gamtą, žmogų suteikia didžiulę riziką. Filosofija yra ne kas kita, o mokslinio tyrimo susijungimo su mąstančiuoju objektu.


Turinys

  • Filosofijos sąvoka ir kilmė
  • Indų filosofija
  • Kinų filosofija
  • Viduramžių ir Renesanso (krikščioniškoji)
  • Sofistų
  • Platono
  • Aristotelio
  • Graikų gamtos filosofijos
  • Kinų filosofija (konfucianizmas)
  • Gyvenimo filosofija ir psichoanalizė

Reziumė

Autorius
adelė007
Tipas
Konspektas
Dalykas
Filosofija
Kaina
€2.12
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 24, 2020
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

Filosofijos konspektas

Filosofija Konspektas alinat
1. Filosofijos samprata Filosofija bendras vis nagrinėjantis mokslas, kuris susiformavo prieš 2,5tukst. metų. Filosofijos tėvyne yra laikoma Graikija, nes: 1.Gr. buvo palankus gyvenimo...

Filosofijos konspektas

Filosofija Konspektas 2015 m. bordyyna
Filosofijos konspektas, puikiai tinkantis pasiruošti universitete dėstomos filosofijos modulio egzaminui.

Filosofijos kurso konspektas

Filosofija Konspektas 2016 m. dziugasbq
Išsamus filosofijso kurso konspektas. Informacija pateikiama strukturizuotai, svarbiausios vietos paryškintos, minimos datos, asmenybės, paaiškintos sąvokos. Egzaminai ir visi atsiskaitymai išlaikyti remiantis šiuo darbu...

Filosofijos konspektas

Filosofija Konspektas 2016 m. lauruteab
Tinkamai pasiruoškite filosofijos egzaminui su šiuo konspektu! Dešimtukas garantuotas, o jei ne, vadinasi per mažai perskaitėte ;)

Filosofijos konspektas

Filosofija Konspektas 2017 m. migluze
Tai filosofijos pagrindų konspektas koliokviumui. Trumpai, aiškiai ir idomiai, lengvai suprantama.