Šalinimo sistema

7 psl. / 944 žod.

Ištrauka

Kalcitriolis - veikia kaulus, sąlygoja kalcio jonų kaupimą; mažina kalcio ir fosfatų šalinimą inkstuose; skatina kalcio ir fosfatų absorbcija žarnyne. Svarbus kalcio kaupimui organizme.

Eritropoetinas - svarbus eritrocitų susidarymui; veikia kaip apsauginė organų priemonė, skatina kraujagyslių susidarymą; gali skatinti navikų susidarymą.

Šlapimtakiai atsiveria į šlapimo pūslę žemiau vidurio linijos. Yra vožtuvėliai, kurie uždaromi, kai šlapimas spaudžia iš pūslės vidaus vožtuvėlius ir šlapimas neteka atgal į šlapimtakius.

Šlapimo pūslės sienelėje yra tempimo receptoriai (šlapimo pūslė iš lygiųjų raumenų). Receptoriai siunčia informaciją į nugaros smegenyse esančius refleksinius centrus.

Šlapimas eina per šlaplę, kuri turi du raukus: vidinis iš lygiųjų raumenų, išorinis raukas iš skersaruožių raumenų. Jei yra kaupimo fazė, tai motoneuronai įnervinatys raukus yra aktyvūs, susitraukia abu raukai. Kaupiant šlapimą didėja vidinis spaudimas, sužadinami tempimo receptoriai, kurie siunčia informaciją į CNS, paveikiami motoriniai neuronai, lygieji raumenys pradeda susitraukinėti.


Reziumė

Autorius
UgneLi
Tipas
Konspektas
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 27, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Šlapimo šalinimo sistema

Biologija Konspektas 2014 m. evelina1988
Konspektas skirtas Žmogaus fiziologjjos dalykui. Tema - šlapimo šalinimo sistema. Konspektas parengtas remiantis paskaitų medžiaga bei moksline literatūra.

Augalų invazijų gamtinėse sistemose samprata

Biologija Konspektas 2011 m. evelina1988
Prezentacijos paruoštukė tema "Augalų invazijų gamtinėse sistemose samprata". Šia tema ir pagal šį tekstą buvo parengtas pristatymas, kuris buvo įvertntas 10 balų.

Endokrininė sistema. Jutimai

Biologija Konspektas 2014 m. chekas
Puikus konspektas, besimokantiems endokrininę sistemą. Netiks (arba tik dalinai tiks) tiems, kurie studijuoja mediciną

Virškinimo sistemos ligos\sutrikimai

Biologija Prezentacija 2017 m. barborasi
Darbas apie virškinimo sistemos ligas ir sutrikimus, priežastis ir pagalba organizmui. Išsamus pristatymas, gavęs didžiausią įvertinimą.

Endokrininė sistema

Biologija Konspektas 2020 m. UgneLi
Detalus, universitetinio lygio konspektas endokrininės sistemos tema. Tiks puikiai pasiruošti fiziologijos koliokviumams ar egzaminui.

Virškinimo sistema

Biologija Konspektas 2020 m. UgneLi
Detalus, universitetinio lygio konspektas virškinimo sistemos tema. Tiks puikiai pasiruošti fiziologijos koliokviumams ar egzaminui.