Konspektas apie širdį

5 psl. / 759 žod.

Ištrauka

Perikardas - širdies dangalas, širdiplėvė - išorinis sluoksnis. Epikardas - vidinis perikardas, plona išorinė membrana, dengianti širdį.

Miokardas - storiausias raumeninis sluoksnis. Sudarytas iš žiedinių ir spiralinių susitraukiačiųjų skaidulų ir specifinių laidinės sistemos skaidulų.

Endokardas - vidinis širdies sluoksnis sudarytas iš jungiamojo audinio ir endotelio, išklojančio prieširdžių ir skilvelių vidų.

Širdies trabekulos (miokardo trabekulės) - svarbios kraujotakos procesams, reguliuoja kaip kraujas teka į skilvelius, kaip formuojasi srovės ir pan. Ryškus priežastinis ryšys tarp morfologijos ir širdies kraujagyslės ligų.

Širdies raumuo labai panašus skersaruožį raumenį, bet yra interkaliarniai diskai (įterptinė jungtis), kur vyksta elektrinės sinapsės. Diasmosomos užtikrina jungtis tarp ląstelių. Širdies raumens ląstelės turi kalio jonų siurblius.

Širdis atlieka ir hormonų sintezės funkciją.


Reziumė

Autorius
UgneLi
Tipas
Konspektas
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 27, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Evoliucijos apibūdinimas ir Čarlzas Darvinas

Biologija Prezentacija spingre
Evoliucija (iš lotyniško žodžio evolutio – „išvyniojimas“, „išsirutuliojimas“, kuris kilęs iš žodžio evolvo – „išvynioju risdamas“, lietuvių kalboje – „raida“) mokslų apie gyvybę ...

Organizmų konspektas

Biologija Konspektas viktorijag
Pirmuonys(vienaląsčiai) Fotosintetina(žalioji euglena), minta heterotrofiškai-ryja maistą(ameba), parazituoja(dezinterinė ameba). Maistas virškinamas virškinamosiose vakuolėse Kvėpuoja pro plazminę membraną difuzijos būdu Kai kurie perduoda dirginimus Vandens...

Konspektas stuburinių egzaminnui

Biologija Konspektas 2016 m. dita123
Konspektas Stuburinių egaminui. varliagyvių, roplių, paukščių žinduolių pristatymas. Viso klasės išanalizuojamos ir palyginamos pagal šiuos požymius: jutimo organus, dauginimasi, skeletą, mitybą, odą, kvėpavimą,...

Zoologijos konspektas

Biologija Konspektas 2017 m. missamber
Puikus konspektas zoologijos koliokviumui/egzaminui. Jį sudaro pirmuonių, moliuskų ir nariuotakojų temos.

Konspektai apie kraują

Biologija Konspektas 2020 m. drakonas777
Konspektas apie kraujo sandarą: kraujo plazmą bei kraujo kūnelius. Aptariamos jų funkcijos, prisitaikymas jas atlikti. Puikiai padės pasiruošti egzaminui.