Konspektas apie širdį

5 psl. / 759 žod.

Ištrauka

Perikardas - širdies dangalas, širdiplėvė - išorinis sluoksnis. Epikardas - vidinis perikardas, plona išorinė membrana, dengianti širdį.

Miokardas - storiausias raumeninis sluoksnis. Sudarytas iš žiedinių ir spiralinių susitraukiačiųjų skaidulų ir specifinių laidinės sistemos skaidulų.

Endokardas - vidinis širdies sluoksnis sudarytas iš jungiamojo audinio ir endotelio, išklojančio prieširdžių ir skilvelių vidų.

Širdies trabekulos (miokardo trabekulės) - svarbios kraujotakos procesams, reguliuoja kaip kraujas teka į skilvelius, kaip formuojasi srovės ir pan. Ryškus priežastinis ryšys tarp morfologijos ir širdies kraujagyslės ligų.

Širdies raumuo labai panašus skersaruožį raumenį, bet yra interkaliarniai diskai (įterptinė jungtis), kur vyksta elektrinės sinapsės. Diasmosomos užtikrina jungtis tarp ląstelių. Širdies raumens ląstelės turi kalio jonų siurblius.

Širdis atlieka ir hormonų sintezės funkciją.


Reziumė

Autorius
UgneLi
Tipas
Konspektas
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 27, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Referatas apie genų inžineriją

Biologija Referatas 2011 m. lukask
Referatas apie genų inžineriją. Apžvelgiamos raudonoji bei žalioji biotechnologijos bei klonavimas ir dirbtinis apvaisinimas. XXI amžius vadinamas technologijų, tobulėjimo ir žmogaus...

Bioetikos konspektas

Biologija Paruoštukė 2011 m. lukask
Bioetikos dalyko konspektas. Trumpai apžvelgiamos šios temos: prigimtinis moralinis įstatymas, lytiškumo etika, dirbtinis apvaisinimas, genų inžinerija, abortai, kontraceptikų veikimas.

Mikologijos paskaitų konspektas, I k., Biologija

Biologija Konspektas 2016 m. iiuta
Mikologija - - tai mokslas, tyrinėjantis grybus, jų biologiją, fiziologiją, ekologiją, paplitimą, evoliuciją, sistematiką bei grybų reikšmę žmogaus gyvenimui ir ūkinei veiklai. Konspekte...

Glaustas Biologijos konspektas 11- 12 kl.

Biologija Paruoštukė 2014 m. iiuta
Glaustas 11-12 klasės biologijos kurso konspektas. Išsamiai aprėpiama kiekviena tema. Konspektas tinka ruošiantis biologijos valstybiniam brandos egzaminui.

Konspektai apie kraują

Biologija Konspektas 2020 m. drakonas777
Konspektas apie kraujo sandarą: kraujo plazmą bei kraujo kūnelius. Aptariamos jų funkcijos, prisitaikymas jas atlikti. Puikiai padės pasiruošti egzaminui.