Altorių šešėly konspektas

27 psl. / 7434 žod.

Ištrauka

VII ,,Studento kalba“

Liudas aplanko Petrylą, ten sutinka Liucę, Ši, žinodama, kad padarė Vasariui didelį įspūdį, siekia suartėti su Vasariu. Liudas išklauso studento kalbą apie skirtingą intiligentų ir kunigų darbą, apie tai, kad kunigijoj mažai kūrybinės energijos ir dvasios. Vasariui susigėdus jį pašiepia Liucė su Trikausku, laiko jį kvailiuku.

Inteligento ir kunigystės nesuderinamumas. Kodėl šaipomasi iš Vasario nekaltumo? Ko siekia Liucė, bandydama suartėti su Vasariu?

VIII ,,Antrųjų mokslo metų pradžia“

Prasideda antrieji mokslo metai, Liudas vis dar mąsto apie Liucę, jam nepavyksta jos pamiršti. Tačiau jis tikina, kad griežtai laikysis celibato ir iš tolo vengs moterų. Liudas yra perkeliamas gyventi atgal į ,,labirintą“, nors jau buvo antrakursis. Jis prašo Mazurkovskio jį perkelti, tačiau jis jo prašymą atmeta. Liudas jautėsi nutolęs nuo principalinės klieriškosios dorybės.

Kodėl Vasaris vis dar mąsto apie Liucę? Kas lėmė Liudo nutolimą nuo krikščioniškosios dorybės? Moters reikšmė kunigo gyvenime.

IX ,,Prasidėjimo atlaidai“

Per Panos Marijos nekalto prasidėjimo atlaidus Liudo niekas neaplanko, jam yra liūdna girdint linksmus balsus ir juoką. Per atlaidus Liudas dalyvauja choro repeticijose. Bažnyčioje pamato nepažįstamą moterį, tačiau nedrįsta pažvelgti jai į akis.

Kodėl Vasaris nedrįsta pažvelgti nepažįstamajai į akis? Ar Liudas teisingai idealizuoja nepažįstamąją? Vertybė – svajonės.


Literatūros sąrašas

Vincas Mykolaitis-Putinas ,,Altorių šešėly".


Reziumė

Autorius
garšvos_užrašai
Tipas
Konspektas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€2.48
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 9, 2021
Publikuotas
2021 m.
Apimtis
27 psl.

Susiję darbai

Romano ''Altorių šešėly'' konspektas

Lietuvių kalba Konspektas 2016 m. ela16
V.Mykolaitis-Putinas “Altorių šešėly” Tai trijų dalių romanas: Bandymų dienos Eina gyvenimas Išsivadavimas Tema - vidinis konfliktas tarp kunigo ir poeto....

„Altorių šešėly“ veikėjų paveikslai

Lietuvių kalba Konspektas 2017 m. ii22eche
„Altorių šešėly“ – 1933 m. išleistas Vinco Mykolaičio-Putino intelektinis psichologinis romanas. Liudo Vasario – klieriko ir kunigo gyvenimas, jausmai, vidiniai konfliktai, siekis surasti...

„ALTORIŲ ŠEŠĖLY” kiekvieno skyriaus konspektas

Lietuvių kalba Konspektas 2020 m. bruhmomentas
Labai detalus rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino romano "Altorių šešėly" konspektas. Aprašyti visų skyrių įvykiai, įtrauktos įsimintinesnės citatos. Citatos pažymėtos violetine spalva dėl patogumo (jei...