Viduramžiai

30 psl. / 3611 žod.

Ištrauka

500m. Ankstyvieji viduramžiai 1000m. Brandieji viduramžiai 1300m. Vėlyvieji viduramžiai 1500m

Šis laikotarpis prasideda apie 500 šimtuosius metus (žlugus vakarų Romos imp. 476 m.) ir trunka iki 1500m. (kai Kolumbas atranda Ameriką 1492).

Šiam laikotarpiui būdinga : x Kuriasi naujos Europos valstybės x Plinta krikščionybė: Vakarų Europos valstybės tampa katalikiškom, Rytų Europos – stačiatikiai x Įsigali feodalizmas: Pagrindinės žmonių grupės: feodalai ir priklausomi valstiečiai (baudžiauninkai) x Visuomenė suskirstyta į luomus x Labai didelė įtaką turėjo katalikų bažnyčia, ji reguliavo visa pasaulietinį ir religinį gyvenimą x Vyrauja architektūriniai stiliai: Romaninis X-XII a., Gotika XII-XVI a.


Reziumė

Autorius
Meškutis159
Tipas
Konspektas
Dalykas
Istorija
Kaina
€1.76
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 12, 2022
Publikuotas
2022 m.
Apimtis
30 psl.

Susiję darbai

Viduramžiai: istorijos konspektas

Istorija Konspektas neila
1. Karolio Didžiojo imperija (Frankų imperija)• Frankų imperija susikūrė 5 a. Romos imperijos teritorijoje.• Įkūrėjas – Chlodvigas.• Jis priėmė katalikybę.

Žmogaus Gyvenimas Viduramžiais

Istorija Prezentacija tavtievs
Šeima į valdovo dvarų arimus dukart per savaitę siuntė žmogų atlikti lažo. Nuo saulėtekio iki saulėlydžio su darbiniu gyvuliu bei padargais valstiečiai dirbdavo...

Viduramžiai, istorija

Istorija Konspektas 2018 m. paperplane
Patogus ir aiškus informacijos išdėstymas (lentelės pavidalu) norint greitai pasiruošti istorijos kontroliniui apie viduramžius, krikščionybę, kryžiaus žygius bei to laikmečio universitetus.

Brandieji viduramžiai

Istorija Konspektas 2022 m. Meškutis159
Brandžjųjų viduramžių konspektas. Informacija iš knygų ir žinių, Yra daug iliustracijų ir vaizdingų žemėlapių. Taip pat rasite Romanikos ir Gotikos stilių palyginimus.