Administracinės teisės egzamino pasiruošimas

32 psl. / 9111 žod.

Ištrauka

  1. Viešojo administravimo subjekto sąvoka.

Viešojo administravimo subjektai – institucijos (įstaigos, tarnybos, agentūros ar kitokios organizacinės struktūros, pareigūnai), turintys įstatymų suteiktas viešojo administravimo teises ir praktiškai įgyvendinantys vykdomąją valdžią ar atskiras vykdomosios valdžios funkcijas, o taip pat organizacijos, nesančios valstybės ar savivaldybių institucijomis, jei joms įstatymais pavesta vykdyti tam tikras viešojo administravimo funkcijas ir priimti sprendimus valstybės ar savivaldybės vardu. Pareigūnas yra viešojo administravimo subjektu tik tuo atveju, kai jis pats vienas gali veikti kaip institucija pagal įstatymu suteiktus įgaliojimus (Apskrities viršininkas, Vyriausybės atstovas savivaldybių administracinei priežiūrai vykdyti, savivaldybės meras).

  1. Viešojo administravimo institucijos kompetencijos sąvoka.

Tai viešojo administravimo subjekto administracinio teisinio statuso sudedamoji dalis, apimanti jo administracinį teisnumą ir veiksnumą.


Reziumė

Autorius
viktorija@937
Tipas
Konspektas
Dalykas
Teisė
Kaina
€2.75
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 22, 2022
Publikuotas
2022 m.
Apimtis
32 psl.

Susiję darbai

Administracinės teisės I dalies namų darbas VDU

Teisė Referatas 2014 m. cuculis
Administracinės teisės I dalies namų darbas. Lietuvos administracinės teisės lyginamoji analizė su pasirinktos šalies - Norvegijos (išskyrus Prancūzijos, JAV, Vokietijos) administracine teise.