Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai

18 psl. / 3962 žod.

Ištrauka

Kuomet kalbame apie kvėpavimo sistemą veikiančius vaistus, dažniausiai pagalvojama apie tuos, kurie naudojami gydyti astmai, obstrukcinei plaučių ligai ir panašioms indikacijoms. Dėl šios priežasties daugiausia dėmesio skirsime inhaliuojamiems bronchodilatatoriams ir priešuždegiminiams agentams. Be to, kvėpavimo sistema gali sutrikti esant alergijai ar peršalimui, tuomet yra naudojami surfaktantai ir lengvinamas ar slopinamas kosulys. Kitos ligos: galimos bakterinės infekcijos (tuberkuliozė, pneumonija); šienligės sukeltas kvėpavimo sistemos dirginimas; plaučių hipertenzija.

Kokie yra šios vaistų grupės variantai, galime matyti iš vaistų ATC sistemos. Toliau pateikiamos pagrindinės R klasės vaistų grupės ir jų pavyzdžiai:

R01 – per nosį vartojami preparatai:

R07 - kiti


Literatūros sąrašas

https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications


Reziumė

Autorius
di2000
Tipas
Konspektas
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.85
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 7, 2023
Publikuotas
2023 m.
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Krešėjimą veikiantys vaistai

Medicina Prezentacija learner
Krešėjimą slopinantys vaistai Antikoaguliantai Netiesioginiai trombino inhibitoriai (antitrombino aktyvatoriai: heparinas (įskaitant mažo molekulinio svorio hepariną) Tiesioginiai trombino inhibitoriai (lepirudinas, bivalirudinas. agatrombanas) Vitamino K...

Nervų sistemą ir psichiką veikiantys vaistai

Medicina Prezentacija 2018 m. studente11
Aukščiausiu balu įvertintas darbas, atitikęs visus reikalavimus. Darbas apie nervų sistemą ir psichiką veikiančius vaistus, puikiai tinka farmakologijos paskaitoms.

Širdį ir kraujagysles veikiantys vaistai

Medicina Konspektas 2015 m. rasa13
ŠIRDĮ IR KRAUJAGYSLES VEIKIANTYS VAISTAI. Specialioji Farmakologija. •Specialioji farmakologija: charakterizuoja vaistų savybes, veikimą, indikacijas, kontraindikacijas, dozavimą, tarpusavio sąveiką, nepageidaujamą veikimą.

Širdies kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai

Medicina Konspektas 2023 m. di2000
Konspektas-lentelė širdies ir kraujagyslių veikiančių vaistų, skirta farmacijos specialybės studentams. aprašyti punktai - farmakodinamika, farmakokinetika, indikacija, kontraindiacija, įspėjimai, nėštumas, šalutiniai poveikiai, sąveika, dozavimas.