Gyvybės draudimo rinkos analizė

22 psl. / 5161 žod.

Ištrauka

Draudimo rinka tai – finansų rinkoje veikiantis mainų mechanizmas, suvedantis draudimo paslaugų pardavėjus ir pirkėjus, tokiu būdu suformuojant draudimo paslaugų pasiūlą ir paklausą, kurią reguliuoja ypatinga piniginių santykių forma: draudimo įmoka – draudimo išmoka. Ji leidžia abiems šios rinkos dalyviams realizuoti savo tikslus bei kartu užtikrinti savo šalies ekonominės ir socialinės raidos tikslingumą, efektyvumą. Draudimo veiklos teoretikai ir praktikai ne kartą bandė sukurti draudimo veiklos apibrėžimą, apimantį įvairius draudimo veiklos požymius. Kadangi ekonominiai, teisiniai bei kiti draudimo veiklos elementai buvo traktuojami nevienodai. Šiuo metu egzistuoja daug skirtingo turinio draudimo apibrėžimų bei teorijų.

Draudimas teisėje ir ekonomikoje yra rizikos valdymo priemonė, naudojama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių rizikos.

Šiuolaikinėje visuomenėje abipusis draudimo vaidmuo vis didėja, žmonėms, kurie rūpinasi artimųjų saugumu ir gerove – užtikrinama pagalba, draudikams – sėkmingas verslas. Jei neegzistuotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Draudimas yra finansinis produktas, kuris, atsitikus konkrečiam įvykiui, teisiškai įpareigoja draudimo bendrovę padengti apdraustojo nuostolius. Draudikas prisiima kitų asmenų nuostolių riziką mainais už tam tikrą mokestį – draudimo įmoką.

Ekonominiu požiūriu draudimas atlieka kapitalo, pajamų ir kredito išsaugojimo funkcijas, yra svarbus kapitalo rinkos investuotojas, darbo rinkos vartotojas, apsaugo nuo nuostolių arba juos sumažina, moka mokesčius į biudžetą. Socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmonių gerovės, prisitaikymo bei turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Jie pabrėžia, jog ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina šalies vidaus vystymosi ir klestėjimo sąlyga.

Taigi draudimas yra rizikos valdymo priemonė, naudojama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių. Draudimo paslaugos yra svarbios ir būtinos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Jei nebūtų draudimo, daugumos projektų tektų atsisakyti, vargu, ar bankai ryžtųsi juos kredituoti.

Darbo objektas : Lietuvos gyvybės draudimo rinka.

Darbo tikslas : Išanalizuoti Lietuvos gyvybės draudimo rinką.

Darbo uždaviniai :

 1. Išanalizuoti gyvybės draudimo rinką pagal draudimo šakas(20008 - 2012 m..
 2. Išanalizuoti gyvybės draudimo įmonių koncentraciją 2008 - 2012 m..
 3. Išanalizuoti gyvybės draudimo rinką pagal draudimo grupes 2008 - 2012 m..

Darbo metodai : dokumentų analizės, lyginimo analizė, apibendrinimo.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1. LIETUVOS DRAUDIMO RINKOS VYSTYMOSI TEORINIAI ASPEKTAI4
 • 2. LIETUVOS DRAUDIMO RINKOS ANALIZĖ PAGAL DRAUDIMO ŠAKAS2008-2012 METAIS8
 • 2.1 Pasirašytos draudimo įmokos8
 • 2.2 Sudarytos draudimo sutartys10
 • 3. LIETUVOS GYVYBĖS DRAUDIMO RINKOS ANALIZĖ PAGAL DRAUDIMO GRUPES2008-2012 METAIS12
 • 3.1 Sudarytos gyvybės draudimosutartys12
 • 3.2 Pasirašytos gyvybės draudimo įmokos14
 • 3.3 Gyvybės draudimo išmokos16
 • 4. LIETUVOS GYVYBĖS DRAUDIMO RINKOS ANALIZĖ PAGAL DRAUDIMO ĮMONES2008-2012 METAIS18
 • 4.1 Sudarytos gyvybės draudimo sutartys18
 • 4.2 Pasirašytos gyvybės draudimo įmokos19
 • IŠVADOS20
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS21

Reziumė

Autorius
elvyraram
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Draudimas
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 23, 2015
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai

Ne gyvybės draudimo rinka Lietuvoje

Draudimas Kursinis darbas 2010 m. linagirlev
Kursinis darbas - apie tai, kaip makroekonominiai rodikliai įtakoja ne gyvybės draudimo rinką Lietuvoje. Kaip pavyzdys analizei pasirinkta ne gyvybės draudimo bendrovė -...

Lietuvos draudimo rinkos analizė

Draudimas Diplominis darbas 2009 m. amanda
Ekonominiai pokyčiai skatina naujų komercinės veiklos sričių iškilimą ir plėtrą. Viena iš tokių komercinės veiklos sričių – draudimas. Draudimas – veikla naudojama nuostolių...

Ne gyvybės draudimo paslaugų analizė

Draudimas Referatas 2016 m. darbai123
Darbo tikslas – atlikti ne gyvybės draudimo bendrovės teikiamų paslaugų analizę ir įvertinti, kaip keičiantis draudimo rizikoms, keičiasi teikiamos paslaugos sąlygos. Darbo uždaviniai:...