Portalo Delfi.lt ypatybės

24 psl. / 6061 žod.

Ištrauka

Internetas arba pasaulinis kompiuterių tinklas (World Wide Web) yra naujausia visuomenės informavimo priemonė, milžiniška informacijos kaupykla. Jo ideologų teigimu, tai – pasaulis be sienų.

Atsiradus radijui, buvo baimintasi, kad šis išstums rašytinį žodį. XX a. pradžioje išradus televiziją, tokių pat baimių kilo ir dėl radijo likimo. Nenuostabu, kad internetas ir sparti jo plėtra sukelia ne mažiau nuogąstavimų. Nerimas dėl radijo ir televizijos buvo nepagrįstas. Kaip bus su internetu? Juk dabar jame galima daryti kone viską – žiūrėti televiziją, skaityti laikraščius, knygas, klausytis radijo, bendrauti su viso pasaulio žmonėmis... Žyginto Pečiulio teigimu, internetas tampa informacijos kaupimo vieta, savotišku sąvartynu ir demokratiškiausiu nuomonių reiškimo kanalu (Pečiulis, 2007, p.94).

Pastaraisiais metais, vis sparčiau plinta elektroninė žiniasklaida. Nuolat daugėja internetinių naujienų portalų, kuriuose naujausia informacija pateikiama daug greičiau, nei per radiją, televiziją ar spaudą. Po įvykio praėjus vos pusvalandžiui, apie tai jau rašoma internete, o specialiai tam skirtose vietose vartotojai gali aptarti pateiktą straipsnį ir diskutuoti aprašyta tema (t.y. komentuoti).

Šiame darbe nagrinėjamas vienas populiariausių naujienų portalų Lietuvoje – Delfi.lt. Aptariama jo struktūra, ypatybės, istorija. Taip pat apžvelgiamas pasaulinio kompiuterių tinklo ir elektroninės žiniasklaidos atsiradimas.

Tyrimo objektas: portalo Delfi.lt ypatybės.

Tikslas: nustatyti internetinio portalo Delfi.lt bruožus.

Uždaviniai:

 1. Apžvelgti internetinių portalų atsiradimą.
 2. Aptarti tinklapio Delfi.lt struktūrą.
 3. Išnagrinėti portale pateiktus straipsnius.

Atliekant tyrimą naudoti turinio analizės ir stebėjimo metodai.

Kadangi, internetas yra pakankamai jauna visuomenės informavimo priemonė, literatūros apie jį nėra daug. Dėl šios priežasties, rašant darbą daugiausia buvo remiamasi straipsniais, rastais pasaulinio kompiuterių tinklo svetainėse. Taip pat, naudota medžiaga iš A. Davidavičiaus, G. Navaičio, R. Rainio, R. Rakalo, U. Rutkauskienės, V. Savukyno, L. Ulevičiaus, R. Valatkos ir A. Vaškevičienės knygos „Interneto gidas“, I. Vinogradnaitės, R. Baločkaitės, J. Kavaliauskaitės, L. Nevinskaitės leidinio „Kalbėjimas paraštėse: alternatyvios viešosios erdvės Lietuvoje“ bei įvairių literatūros šaltinių, skirtų interneto vartotojams.

Turinys

 • ĮVADAS.3
 • I. INTERNETINIŲ PORTALŲ ATSIRADIMAS.4
 • 1.1. Interneto atsiradimas ir paplitimas.4
 • 1.2. Elektroninė žiniasklaida ir portalas Delfi.lt6
 • II. PORTALO DELFI.LT STRUKTŪRA IR PUBLIKACIJŲ ANALIZĖ12
 • 2.1.Portalo Delfi.lt skiltys ir rubrikos.12
 • 2.2. Informacijos išdėstymas ir publikacijų pateikimas portale.19
 • IŠVADOS.23
 • Literatūra24

Reziumė

Autorius
jovluk
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Žurnalistika
Kaina
€7.80
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Spa 11, 2015
Apimtis
24 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai