Mišrios veido odos priežiūros analizė

29 psl. / 8169 žod.

Ištrauka

Temos aktualumas. Pagrindinis kelias pasiekti sveikos ir gražios odos išvaizdą yra gerai parinkti odos priežiūros produktai. Korekcinės procedūros taip pat gali padėti, bet gera odos priežiūra turėtų būti pirmoji gynybos linija (Begoun, 2012). Teisingai identifikuoti odos tipą ir odos būklę nulemiančias - tai raktas sėkmingai parinkti veiksmingas kosmetikos priemones ( Mitchalun, Michalun, 2010).

Pasak J. Dribnohod (2014), odos tipą nesunku atpažinti, iš karto, iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, pagrindinė odos struktūra pas visus yra vienoda. Tačiau riebalinės liaukos odos riebalus išskiria nevienodai ir skirtinguose plotuose. Taip pat riebalinių liaukų aktyvumas yra skirtingas . Autorius J. Dribnohod (2014) nurodo, kad oda turi prigimtinę savybę sulaikyti arba prarasti drėgmę.

Daug šaltinių yra rasta apie sausos, riebios odos priežiūrą. Mišrios veido odos priežiūra nėra daug tirta, analizuota, daromos tik prielaidos. Mišriai veido odai būdingi sausos ir riebios veido odos požymiai su išsiplėtusiomis poromis veido viduryje. Dažniausiai moterys skundžiasi, kad sunku prisitaikyti priemones naudojimui asmeninėms reikmėms. Tokiai veido odai yra labai svarbu tinkamai pasirinkti kosmetines priemones. Jos turi nesausinti veido odos, drėkinti, gerai nuplauti sebumą ir reguliuoti riebalų išsiskyrimą. Galima net kelių priemonių kombinacija skirtingoms veido odos vietoms.

Nors tema labai aktuali, bet Lietuvoje mažai atlikta tyrimų ir mažai nagrinėta. Oftalmologai, otolaringologai ir dermatologai Wonkwang Universitete, Rytų medicinos centre, atliko tyrimą su sausą odą turinčiais dalyviais. Kiekvienas dalyvis buvo tiriamas pagal odos drėkinimą, odos riebalus (sekrecijos tūrį), transepidermalinį vandens nuostolį (TEWL). Dalyvių taip pat buvo prašoma užpildyti su sveikata ir gyvenimo kokybe susijusį klausimyną. Buvo tirtas drėkinamojo kremo poveikis iš dalyvių: kraujo tyrimų, šlapimo analizės, nėštumo testo. Tyrimo rezultatai parodė, kad vaisių ekstraktas esantis kremo formulėje pagerino odos tarpląstelinį metabolizmą (BMC Complement Altern Med, 2013). Dermatologijos skyrius, Seulo nacionalinio universiteto medicinos koledže, Pietų Korėjoje atliko tyrimą siekiant įvertinti ryšį tarp veido porų ir galimų susijusių veiksnių, tokių kaip amžius, lytis, riebalinių liaukų aktyvumas, odos elastingumas ir spuogų atsiradimo tarpusavio santykį taikant objektyvius inžinerinius instrumentus. Buvo nustatyta, kad vyriškos lyties atstovai turi akivaizdžiai didesnį porų skaičių ir poros veikia neigiamai odos elastingumui (Skin research and technology journal, 2013).

Tyrimo problema. Mišrios veido odos požymiai parodo, kad tokiam odos tipui būdingi sausos ir riebios veido odos plotai. Wiley (2013) teigimu, mūsų veido odos tipas priklauso nuo veiksnių, kaip: genetika, amžius, virškinimo trakto veikla, mityba, darbo sąlygos, klimatas. Kenneth, Arndt (2010) aprašo, mūsų veido tipui įtakoja ir netinkama odos priežiūra. Nors mišrią veido odą turi daugiau nei 70 proc. moterų, galima teigti, kad nėra atlikta ir moksliškai išnagrinėta tokio odos tipo kosmetologinė odos priežiūra. Mišrią veido odą turintys žmonės dažnai sutrinka nuo nežinojimo kaip prižiūrėti tokią odą ir kaip tinkamai pasirinkti priemones. A. Dumbliauskienės (2011) teigimu, labai dažnai mišrios veido odos priežiūrai moterys renkasi priežiūros priemones skirtas riebiai veido odai. Šiuo atveju tik atskiri veido odos plotai yra riebios (dažniausiai kakta, nosis ir smakras), o skruostų srityje oda būna sausa arba normali. Priemonės skirtos riebiai veido odai veikia tik tam tikras zonas (kaktą, nosį ir smakrą), o skruostų srityje sukelia sudirginimus. Mišriai veido odai reikalingas sistemingas odos valymas ir atitinkamos kosmetinės priemonės, reguliuojančios riebalų išsiskyrimą, kartu saugoti odą nuo dehidratacijos. Tokiai odai reikia atitinkamos priežiūros pagal odos tipą – skirtingiems plotams, skirtinga priemonė. Esant ypač išreikštai mišriai funkcijai, oda tampa nešvari, jautri. Problema: žmonės, turintys mišrią veido odą dažnai sutrinka: kokią priemonę pasirinkti? Kokias procedūras atlikti? Probleminis klausimas: kokia yra mišrios veido odos kosmetologinė priežiūra?

Tyrimo objektas - mišrios veido odos kosmetologinė priežiūra.

Tyrimo tikslas: išanalizuoti mišrios veido odos kosmetologinę priežiūrą.

Tyrimo uždaviniai:

 1. Apibūdinti mišrios veido odos požymius.
 2. Išnagrinėti mišrios veido odos kosmetologinę priežiūrą.
 3. Apibūdinti biologiškai aktyvias medžiagas mišrios veido odos priežiūrai.

Tyrimo metodas: Literatūros šaltinių analizė.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1. Mišrios veido odos samprata5
 • 1.1. Mišrios veido odos požymiai8
 • 1.2. Veiksniai, turintys įtakos mišrios veido odos atsiradimui11
 • 2. Mišrios veido odos kosmetologinė priežiūra14
 • 2.1. Manualinė priežiūra14
 • 2.2. Aparatinė priežiūra15
 • 2.3. Biologiškai aktyvios medžiagos mišrios veido odos priežiūrai18
 • 3. Tyrimo metodologija23
 • IŠVADOS26
 • LITERATŪRA27
 • PRIEDAI28

Reziumė

Autorius
cviekiuke
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Medicina
Kaina
€8.76
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 2, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
29 psl.

Susiję darbai