Gyvybės draudimo paslaugų analizė

23 psl. / 4911 žod.

Ištrauka

Aktualumas. Draudimo kaip verslo rūšies vystymasis prasidėjo dar didžiųjų geografinių atradimų laikais.Ir jau šiandien draudimo svarba yra nepaprastai didelė ir kasdien vis labiau besistiebianti į viršų ir turinti augimo perspektyvą ne tik užsienyje bet ir Lietuvoje. Draudimo veikla išaugo į atskirą finansinio verslo šaką, kurioje šiuo metu vyksta milijardinių sumų kapitalo judėjimas. Šiuolaikinėje pasaulinėje ekonomikoje draudimo vaidmuo labai didelis. Draudikai yra stambiausi instituciniai investuotojai tiek nacionalinės ekonomikos ribose, tiek ir tarptautiniu mastu.

Draudimo rinka plečiasi ir tuo metu tampa kiekvieno žmogaus kasdienio gyvenimo dalimi. Draudimo paslaugų paklausos augimas rodo, kad vis daugiau žmonių supranta draudimo svarbą, tačiau susiduriama su tokia problema kaip informacijos trūkumas apie šią draudimo šaką. Todėl yra būtina, kad kiekvienas asmuo kuris nori naudotis draudimo paslaugomis turėtų gautį visą tam reikiamą informaciją. Šiuo metu draudimo paslaugas teikia daug skirtingų draudimo bendrovių, o tai skatina koonkurencija, kurios dėka atsiranda kainų svyravimas.

Lietuvos draudimo rinka turi didelių plėtros galimybių. Jas patvirtina menki draudimo išsivystymo rodikliai. Be to, manytina, kad esama aplinka yra labai palanki plėtrai – vyksta socialinio draudimo perėjimas į privatų sektorių, užsienio kapitalo įmonės teikia gerosios patirties, didina kokybės reikalavimus, pastebima draudimo įmonių ir bankų integracija.

Teigiama, jog draudimo veiklą įtakoja gebėjimas orientuotis atitinkamų draudėjų segmentuose ir protingai patenkinti jų draudiminių paslaugų poreikius ir lūkesčius. Kiekviena gyvybės draudimo bendrovė turi pažinti ir suvokti draudėjų poreikius bei jų elgseną. Pažinusi – imtis efektyvių rinkodaros priemonių ir veiksmų, kurie skatintų potencialius vartotojus apsidrausti ar keisti jų elgseną bendrovei pageidaujama linkme. Nustatyti vartotojų poreikius, atsižvelgiant į jų pageidavimus ir lūkesčius yra neįmanoma neištyrus draudėjų elgsenos draudimo paslaugų rinkoje.

Draudimo veikla yra reikšminga tiek konkrečiam asmeniui, tiek ir valstybei.Žmogus visuomet siekia būti saugus, apsaugoti artimuosius, savo turtą, todėl galimų rizikų sumažinimui, saugumo padidinimui naudoja įvairius draudimo elementus ir formas. Žmogus gali jaustis saugiai, nes žino kad, įvykus draudiminiam įvykiui, jam bus atlyginti nuostoliai. Valstybės atžvilgiu draudimo veikla skatina ekonomikos augimą, kuria darbo vietas, papildo įmokomis valstybės biudžetą ir daro teigiamą poveikį šalies plėtrai.

Draudimo tema yra aktuali ir svarbi, nes esant sparčiam technikos tobulėjimui, rinkos didėjimui, tarptautinės prekybos plėtimuisi, ūkinės veiklos stiprėjimui draudimas yra tiesiog būtinas. Jo dėka galima atlyginti nuostolius ir sumažinti riziką įvairiose srityse.


Turinys

 • 1.ĮVADAS 3-4
 • 2.Draudimo paslaugų teoriniai pagrindai 5-14
 • 2.1 Draudimo esmė ir samprata 5-7
 • 2.2 Draudimas ir jo rūšys 7-8
 • 2.3 Draudimo paslaugų produktas 8-11
 • 2.4 Gyvybės draudimo skirstymas 12-14
 • 3.Gyvybės draudimo bendrovių veikla 2012m. - 2016m. Lietuvoje 14-18
 • 3.1 Draudimo įmokos 15-16
 • 3.2 Draudimo išmokos 16-17
 • 3.3 Gyvybės draudimo sektorius 2016 m 17-18
 • 3.4 Lietuvos draudimo rinkos analizė 19-20
 • 4.IŠVADOS 21-22
 • 5.LITERATŪRA23

Reziumė

Autorius
versickaa
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Draudimas
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 16, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
23 psl.

Susiję darbai

Ne gyvybės draudimo paslaugų analizė

Draudimas Referatas 2016 m. darbai123
Darbo tikslas – atlikti ne gyvybės draudimo bendrovės teikiamų paslaugų analizę ir įvertinti, kaip keičiantis draudimo rizikoms, keičiasi teikiamos paslaugos sąlygos. Darbo uždaviniai:...