Apmokestinimo įtaka verslo subjektų veiklos rezultatams

21 psl. / 4841 žod.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos įmonės, įstaigos bei organizacijos, fiziniai asmenys, remiantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymu, privalo į valstybės, savivaldybių biudžetus, valstybinius fondus sumokėti 28 mokesčius.

Pagrindinis valstybėje vykdomos mokesčių politikos tikslas – panaikinti nedarbą ir infliaciją, daryti teigiamą poveikį visuminei paklausai. Todėl mokesčiai buvo ir bus, nes atsirado susikūrus valstybei ir bus, kol galios valstybė. Kuo didesni mokesčiai, tuo daugiau nepatogumų ir rūpesčių sukeliama žmonėms, padaroma žalos verslo įmonėms, kartu – šalies ekonomikai. Padidinus mokesčius, dažnai efektas priešingas – mokestinės įmokos į valstybės ir savivaldybių biudžetus sumažėja, nes mokesčių mokėtojai ima piktnaudžiauti įstatymais ir yra linkę verstis nelegalia gamybine ar komercine veikla. Reikėtų pažymėti, kad dauguma Lietuvoje dirbančių verslininkų aiškiai supranta, jog mokesčiai – legalios ūkinės ir komercinės veiklos stabilumo ir saugumo pamatas.

 Mokesčių kiekis, dydis, atitinkamos siūlomos lengvatos ir mokesčių tarifai priklauso nuo kiekvienos įmonės vykdomos veiklos. Visų šių mokesčių mokėjimo, apskaičiavimo, deklaravimo ir administravimo tvarką reglamentuoja LR mokesčių įstatymai.

Mokesčių mokėjimą sąlygoja dvi pagrindinės mokesčių funkcijos: fiskalinė, kurios dėka formuojamos valstybės iždo pajamos ir perskirstomoji, kuri reiškia, kad mokesčiai tiesiogiai veikia šalies ekonomiką – teigiamai arba neigiamai.

Pagrindiniai įmonių mokami mokesčiai – PVM, pelno mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizai ir muitai, nekilnojamojo turo ir žemės mokestis. Šie mokesčiai suteikia didžiausią naštą įmonei.

Darbo tikslas – išanalizuoti šių pagrindinių mokesčių esmę, apmokestinimo momentą bei jų įtaką įmonei. Paanalizuoti, kokią įtaką jie turi nacionaliniam biudžetui.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1 MOKESČIŲ ESMĖ, FUNKCIJOS, APMOKESTINIMO PRINCIPAI4
 • 2 PAGRINDINIAI ĮMONIŲ MOKAMI MOKESČIAI8
 • 2.1 Pridėtinės vertės mokestis9
 • 2.2 Pelno mokestis10
 • 2.3 Gyventojų pajamų mokestis ir socialinis mokestis12
 • 2.4 Akcizai ir muitai13
 • 2.5 Nekilnojamojo turto ir žemės mokestis15
 • 3 NACIONALINIO BIUDŽETO PAJAMOS17
 • 4 VERSLININKŲ POŽIŪRIS Į MOKESČIUS IR PADARINIŲ VERTINIMAS19
 • IŠVADOS20
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS21

Reziumė

Autorius
dowile_s
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 8, 2018
Publikuotas
2008 m.
Apimtis
21 psl.

Susiję darbai

Kokybės vadybos įtaka organizacijos rezultatams

Vadyba Kursinis darbas jurgute
Jeigu verslo įmonė nori gyvuoti rinkos konkurencijos sąlygomis ir stiprėti, tai turi vadovautis kokybės vadybos filosofija, kurios tikslas geriau patenkinti vartotojų poreikius. Kokybė...

Vadovavimo įtaka organizacijos veiklai

Vadyba Diplominis darbas 2009 m. coliuke1
Vadybos vaidmuo Lietuvos įmonėse (įstaigose, organizacijose) pastaraisiais metais ypač išaugo ir vadyba tapo sunkiai pakeliama našta net ir patyrusiems vadovams, kurių dauguma atidavė...