Efektyviausios kompostavimo technologijos Klaipėdos regione parinkimas

63 psl. / 10000 žod.

Ištrauka

Problema. Viena didžiausių aplinkosauginių problemų, kurios kelia grėsmę ne tik aplinkai bet ir žmogui, tai yra atliekų tvarkymas.  Šalindami bioskaidžias atliekas sąvartynuose elgiamės neekonomiškai ir neracionaliai, neekologiškai. Atliekų šalinimas į sąvartyną turėtų būti paskutinė galimybė, kadangi pavojingų medžiagų išsiskyrimas į orą, dirvožemį užteršia juos, gruntinius vandenis, ežerus, upes, spartina klimato kaitą.

Lietuvoje kasmet susidaro apie 1 mln. tonų mišrių buitinių atliekų: didžiuosiuose miestuose – 300 kg vienam gyventojui per metus, kaimo vietovėse – apie 70 kg. Planuojama, kad šių atliekų kiekis 2020 metais išaugs iki 640 kg gyventojui per metus.

Bioskaidžių atliekų tvarkymui siūloma naudoti rotacinį biofermentatorių, kuriame atliekos perdirbamos per 1-5 dienas. Įrenginyje automatiškai reguliuojama temperatūra, atliekų judėjimo greitis, aeracija, drėkinimas, taip pat automatizuota atliekų rūšiavimo, smulkinimo, maišymo, drėgmės reguliavimo stadija. Išsprendžiami ir svarbūs aplinkosauginiai aspektai kvapų ir filtrato problema.

Darbo aktualumas. Į Klaipėdos regioninį sąvartyną atliekos patenka iš Klaipėdos apskrities, Klaipėdos miesto, Klaipėdos raj. sav., Kretingos raj. sav., Neringos sav., Palangos miesto.

Darbo tikslas. Tinkamai parinkti efektyviausią kompostavimo technologiją Klaipėdos regione.

Praktinė vertė. Įdiegus kompostavimo technologiją Klaipėdos regione bus sumažintas atliekų kiekis sąvartyne. Išspręstos aplinkosauginės problemos – kvapų ir filtrato problema. Sukompostavus bioskaidžias atliekas bus gaunama trąša – kompostas.


Reziumė

Autorius
moksliuke2019
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€9.72
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 26, 2019
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
63 psl.

Susiję darbai

Poliariniai regionai ir klimato kaita

Ekologija Referatas mirror
Du ašigaliai – Šiaurės ir Pietų – yra skirtingose planetos pusėse, tačiau ir Arktį ir Antarktį veikia klimato kaitos pokyčiai. Tirpsta ledynai, kyla...

Telšių regiono atliekų tvarkymo centras

Ekologija Prezentacija 2016 m. matas
2003 metų gruodžio 30 d. Telšių apskrities savivaldybės - Telšių, Plungės, Mažeikių rajonai ir Rietavo savivaldybė įsteigė UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą",...