Smurtas prieš vaikus ir jo prevencija

25 psl. / 5133 žod.

Ištrauka

Įvadas

Smurtas – tai įsiveržimas į kito žmogaus emocinę, psichologinę ir fizinę erdvę. Prievarta kaip fenomenas lydi visą žmonijos istoriją, ji minima ankstyviausiuose rašytiniuose šaltiniuose. Smurto supratimas ir vertinimas skyrėsi ir skiriasi priklausomai nuo laikmečio, kultūros, ekonominės ir socialinės situacijos, tačiau prievarta yra taip giliai įsišaknijusi į mūsų visuomenę, kad iki šiol daugelis ją priima kaip kasdienį reiškinį.
Šiandien smurtas prieš vaikus yra labai opi problema. Nemažėjantis smurtas prieš vaikus, jų nepriežiūra, taikomos žiaurios fizinės bausmės, kurios laikomos priimtina forma keisti ir kontroliuoti vaiko elgesį.Deja, daugelis visuomenės narių vis dar palankiai žiūri į tėvų baudžianti ir agresyvų elgesį, kas neleidžia sudaryti vaikų vystymuisi tinkamiausias sąlygas.
Smurtas prieš vaikus Lietuvoje – sudėtingas socialinis reiškinys, glaudžiai susijęs su mūsų visuomenės vertybėmis ir moralinėmis nuostatomis, sumažėjusiu atsparumu įvairiems neigiamiems socialiniams reiškiniams (nedarbui, migracijai, netikrumui dėl ateities ir kt.). Deja, daugelis visuomenės narių vis dar laikosi patriarchinio visuomenės modelio ir pateisina vaikų diskriminaciją. Smurtas šeimoje- labai rimta socialinė problema, kuri sukelia ne tik labai neigiamas psichologines pasekmes, bet ir daro didžiulę ekonominę ir socialinę žalą.
Mūsų darbo tikslas yra išsiaiškinti, kaip galima būtų panaikinti ar sumažinti šia socialinę problemą, o darbo uždaviniai yra iš pradžių aptarti šios problemos priežastis, kitus įtaką darančius veiksnius, išanalizuoti esamą situaciją Lietuvoje aptarti pasekmes bei pasiūlyti prevencines priemones problemai šalinti.


Turinys

  • Įvadas3
  • SOCIALINĖS PROBLEMOS AKTUALUMAS IR JOS ANALIZĖ4
  • Smurto prieš vaikus samprata ir formos4
  • Smurto prieš vaikus apžvalga Lietuvoje14
  • Smurto pasekmės vaikams17
  • Smurto prieš vaikus prevencijos geros praktikos principai20
  • KOMUNIKACIJOS ĮGYVENDINIMAS21
  • Literatūros sąrašas:25

Reziumė

Autorius
meduolis
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Pedagogika
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 24, 2013
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
25 psl.

Susiję darbai

Smurtaujantis vaikas

Pedagogika Referatas zilvinas
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnis pripažįsta žmogaus teisę į asmens neliečiamybę: draudžiama žmogų žeminti, žaloti, kankinti, žiauriai su juo elgtis. Joje akcentuojama viena...

Priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymas

Pedagogika Kursinis darbas svetlana
Darbo aktualumas. Vaikai rašyti ir skaityti pradeda nevienodai dėl skirtingų pažintinių, socialinių ir emocinių galių. Kad vaikas skaityti ir rašyti mokytųsi remdamasis savo...