Trifazio asinchroninio variklio su trumpai sujungtu rotoriumi, žinant jo statoriaus magnetolaidžio parametrus, patikrinamasis skaičiavimas

24 psl. / 3901 žod.

Ištrauka

Dėl techninių ir ekonominių pranašumų, palyginti su kitų tipų elektros mašinomis, žemės ūkyje dažniausiai naudojami trifaziai asinchroniniai varikliai. Sudėtingiausia ir kartu silpniausia šių variklių konstrukcinė dalis yra trifazės statorių apvijos, nuo kurių iš esmės priklauso šių mašinų kokybė ir darbas.
Šiame kursiniame darbe nagrinėjamas trifazių asinchroninių variklių su trumpai sujungtu rotoriumi patikrinamasis skaičiavimas, atliekant jų kapitalinį remontą. Šis skaičiavimas atliekamas norint įsitikinti, ar variklio statoriaus apvijos parametrai, bei apskaičiuotos elektromagnetinės apkrovos atitinka nustatytas, nurodytas gaminančiosios gamyklos kataloge. Didelis nuokrypis nuo katalogo duomenų reiškia, kad gaminant ar remontuojant variklį, padaryta klaida, t.y. elektros variklis neatitinka paso duomenų. Po remonto toks variklis neišlaikys atliekamų bandymų ir jį vėl reikės remontuoti.
Šių elektros variklių patikrinamasis skaičiavimas atliekamas ir tada, kai apvijoms pakeisti naudojamos šiuolaikinės izoliacinės medžiagos bei statoriaus apvijų laidai. Naudojant naujas izoliacines medžiagas, galima padidinti senesnių serijų variklių galią.
Asinchroniniai varikliai perskaičiuojami, kai reikia padidinti jų oro tarpą (jį leidžiama padidinti iki 20%), taip pat kai pervyniojant keičiamas polių porų skaičius arba kai įtampa pažeminama ar paaukštinama.
Į remonto dirbtuves gali patekti tokių elektros variklių, kurie neturi paso duomenų, o statoriaus apvija išimta arba taip pažeista, kad neįmanoma nustatyti jos parametrų. Norint atnaujinti šių variklių apvijas, būtina atlikti jų patikrinamąjį skaičiavimą. Šiame kursiniame darbe ir nagrinėjamas toks atvejis (Bukšnaitis, 2007).


Turinys

 • TURINYS2
 • ĮVADAS3
 • 1. Kursinio darbo užduotis ir pradiniai duomenys4
 • 2. Magnetinės grandinės skaičiavimas5
 • 3. Apvijos tipo parinkimas ir pagrindimas10
 • 4. Statoriaus apvijų parametrų nustatymas11
 • 5. Apvijos vijų skaičiaus ir laido parametrų nustatymas12
 • 6. Griovelių izoliacijos parinkimas15
 • 7. Asinchroninio variklio galios nustatymas17
 • 8. Statoriaus apvijos elementų paskirstymo lentelių ir ričių, taip pat jų grupių jungimo schemų sudarymas20
 • 9. Skaičiavimo rezultatai ir išvados23
 • LITERATŪRA24

Reziumė

Autorius
speisiukas26
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Fizika
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 11, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
24 psl.

Susiję darbai

Sandūros parametrų nustatymas

Fizika Laboratorinis darbas dramblius
Darbo tikslas Išmatuoti pn sandūros voltamperinę ir voltfaradinę charakteristikas, iš jų nustatyti sandūros parametrus. Užduotys 1. Išmatuoti puslaidininkinio diodo voltamperinės charakteristikos temperatūrinę priklausomybę...

Probleminė užduotis. Šuolis motociklu

Fizika Laboratorinis darbas 2020 m. Tsinkelis
Filmavimo metu pagal scenarijų pagrindinis herojus turėtų atlikti šuolį motociklu virš stovinčio ant žemės sraigtasparnio. Jums siūloma sumodeliuoti šio šuolio realizavimo scenarijų bei...