Odos esteziometrija

7 psl. / 891 žod.

Ištrauka

Pagal Maria Fürst (1999), jutimo organų receptoriai praneša mums, kas vyksta mūsų kūne ir aplink jį. Šių organų perduodamas vaizdas yra mūsų subjektyvioji tikrovė. Objektyviai tikrovės suvokti neįmanoma. Galime pažinti tik tą išorinio pasaulio dalį, kuriai turime receptorius. Receptorius (Psichologijos žodynas, 1993) – periferinė specializuota analizatoriaus dalis, kuri priima visų rūšių dirgiklių energiją ir paverčia ją nerviniu impulsu. Receptorius reaguoja į dirgiklį. Dirgiklis sukelia jutimą. Jutimas (Kaffemanas, 2002)-psichinis procesas, kurio esmė-materialaus pasaulio objektų ir reiškinių bei vidinės organizmo būklės atspindėjimas konkretiems dirgikliams tiesiogiai veikiant jutimo organams. Vienas iš jutimo organų yra oda.Sudirginus odos receptorius juose kilęs jaudinimas perduodamas į galvos smegenis, kur įvyksta galutinis skausmo, šilumos, šalčio, bei taktilinių pojūčių vertinimas.Taktiliniai receptoriai pasiskirstę odos paviršiuje nevienodu tankumu, todėl įvairios odos sritys turi skirtingą absoliutaus pojūčio slenkstį. Absoliutus pojūčio slenkstis-dirgiklio stiprumas, sukeliantis mažiausią skirtumą tarp pojūčių. Šiame darbe bus aprašyti, kaip oda skirtingose kūno vietose reaguoja į dirginimus.
DARBO TIKSLAS
Palyginti odos jautrumą skirtingose kūno vietose; išmatuoti absoliutų jautrumo slenkstį ir skirtuminį jautrumo slenkstį įvairiose kūno ir veido dalyse
DARBO PRIEMONĖS
Akių raištis, du skriestuvai
TIRIAMASIS OBJEKTAS
Moteris, 23 metų


Reziumė

Autorius
lawixsy
Tipas
Laboratorinis darbas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€1.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 12, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Odos esteziometrijos tyrimas

Psichologija Tyrimas 2019 m. marselis777
Odos esteziometrijos tyrimo tikslai yra išsiaiškinti jautriausias vietas tiriamajam, apskaičiuoti absoliutųjį slenkstį ir skirtuminį slenksti kiekvienai iš kūno vietų.