GPS imtuvo duomenų nuskaitymas ir išrinkimas

6 psl. / 1059 žod.

Ištrauka

  1. Darbo tikslas

Susipažinti su GPS siųstuvų / imtuvų darbo principu, bei nuskaityti duomenis iš „HI-204III GPS RECEIVER“ imtuvo, kad būtų galima sužinoti koordinates.

  1. Teorinė dalis

GPS (angl. Global Positioning System) – Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas – IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų.

GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging).GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus – apie 20180 km.Kiekvienas GPS palydovas radiosignalais į Žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.

GPS imtuvai – taiprietaisai, priimantys signalus iš GPS palydovų. GPS imtuvus naudoja vartotojai, esantys žemės paviršiuje ir aviacijai tinkamame atmosferos sluoksnyje, savo buvimo koordinatėms nustatyti. GPS imtuvą paprastai sudaro dvi pagrindinės dalys – pagrindinis imtuvo mazgas (GPS engine) ir vartotojiška taikomoji programa.

Koordinačių nustatymas – GPSimtuvas priima signalus iš 3-5 artimiausių GPS palydovų, esančių tiesioginio matomumo zonoje, algoritmais apdoroja gautus signalus ir pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:

  • platuma,
  • ilguma,
  • aukštis virš jūros lygio,
  • judėjimo greitis,
  • judėjimo kryptis.

Reziumė

Autorius
smygolas
Tipas
Laboratorinis darbas
Dalykas
Informatika
Kaina
€1.93
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Gru 23, 2014
Apimtis
6 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Botnet programos ir įrenginiai

Informatika Referatas 2012 m. meduolis
Kompiuteris jau tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Daugiausia kompiuterių naudotojų yra namų vartotojai. Kuriem pagrindinės kompiuterio funkcijos yra muzikos klausimas, vaizdo įrašų ar...

Kompiuteriniai atminties kaupimo įrenginiai

Informatika Prezentacija 2015 m. diamond1in2the3sky
Prezentacijoje rasite visus atminties kaupimo įrenginius, jų aprašus ir nuotraukas. Taip pat matavimo vienetų palyginimas (lentelė) ir šaltiniai skaidrių gale.