Alkoholizmas. Projektas- programa

18 psl. / 3600 žod.

Ištrauka

TEMOS AKTUALUMAS. Skaudi mūsų visuomenės problema yra alkoholio vartojimas. Žmonės prisirišę prie etilo alkoholio vadinami alkoholikais,o jų būsena alkoholizmu. Alkoholizmas yra sunki būsena, kelianti pavojų gyvybei. Ji ne tik sugriauna alkoholiko gyvenimą,bet ir kelia dideles problemas šalia jo gyvenantiems žmonėms.

Tyrimai rodo, kad daugiau kaip 96,5 procento 15-16 m. amžiaus moksleivių jau yra vartoję alkoholį,o daugiau nei 73,6 procento bent kartą buvo girti. Taigi vargu ar rasime nors vieną žmogų, kuris nebūtų girdėjęs apie narkotikus, alkoholį ir tabaką. Žalingi įpročiai plačiai paplitę visuomenėje. Dauguma žmonių nemano alkoholį ir nikotiną esant narkotikais ar gręsiančia liga.Yra paplitę daug mitų, pvz.”keli kartai tikrai nepakenks” ir panašiai.

Šios programos tikslas, kad visuomenė suprastų alkoholio žalą, pasakytų tvirtą “NE”, tam pasiekti reikia organizuoti prevencinį darbą mokyklose, darbuose, sveikatos priežiūros įstaigose ir t.t. Lietuvoje yra nemažai įstaigų,organizacijų, kurios dirba alkoholio prevencijos srityje, yra sukaupę nemažai patirties, išleidę metodinės, mokomosios literatūros, organizuoja įvairius kursus, seminarus šia tema.

Strateginio plano - programos problema – Ar tikslinga alkoholizmą vadinti neinfekcine liga?

Strateginio plano - programos tikslas. Nustatyti Lietuvos vartotojų preferencijas, renkantis alkoholį bei su juo susijusių ligų siūlomi gydymo metodai (prevencija). Bus pasiūlytas tyrimas norint nustatyti alkoholio įtaką žmogaus elgsenai ir kodėl tai vadinama liga.

Strateginis planas arba programa bus atlikta remiantis eksperimentu, per kurį alkoholio vartotojai su bendravimo treniruotėmis ir be jų atliks simuliacinius pratimus, kurių metu bus naudojamas viena iš bendravimo formų: bendravimas ir elgesys pavartojus alkoholį.

Strateginio plano – programos praktinė problema, kurios sprendimui skirtas strateginis planas.

Pastaraisiais metais medikai pastebėjo sparčiai gausėjantį alkoholio pasirinkimą parduotuvių lentynose bei baruose. Gėrimų rinkoje, kaip ir drabužių, avalynės, baldų ir pan. rinkose, egzistuoja tam tikros mados. Šiuo metu labai populiarus alkoholis kaip pasilinksminimo atributas. Toks ūmus alkoholizmo populiarėjimas bei vis aštrėjanti problema, paskatino išsamiau išanalizuoti vartotojų požiūrį į minėtą alkoholinį gėrimą ir su juo siejama liga, bei jos prevencija.

Tyrimų kompanijos „TNS Gallup“ 2007 m. rugpjūtį atlikto tyrimo duomenimis daugelį dažno vartojimo produktų lietuviai linkę rinktis pagamintus Lietuvoje. Net 75,3 proc. Lietuvos gyventojų teikia pirmenybę lietuviškiems stipriesiems gėrimams.

Tokie strateginio plano – programos tyrimo rezultatai leidžia iškelti įvairias hipotezes, vieną iš jų kalbėti apie alkoholio sukeliamas problemas žmogaus organizmui ir kuriamas prevencines programas šiai problemai mažinti.

Norint kalbėti apie alkoholizmo sprendimo būdus, mes pabandysime sukurti strateginį planą kaip spręsti šį klausimą mums rūpima tema. Labai svarbu iškelti strateginio plano – programos uždavinius:

 1. Aptarti alkoholizmo problemą, t.y. priežasčių nustatymas;
 2. Paanalizuoti kokios siūlomos profilaktinės priemonės ir kaip jos bus įgyvendinamos;
 3. Aptarti siūlomus metodus alkoholizmui mažinti, t.y. stebėsena, laukiami rezultatai, laiko trukmė, koordinacija;
 4. Vykdant strateginį planą siūlomas sociologinis tyrimas norint išsiaiškinti alkoholizmo kaip ligos įtaką visuomeniniame gyvenime, bei jos sprendimo būdus padedant medikams, medicinos įstaigoms.

Strateginio plano – programos sandara sudaro pirmoje dalyje apibūdinti teoriniai problemos sprendimo būdai, t. y. apžvelgta alkoholio rinka, apibūdinta alkoholio problema, alkoholizmo stadijos, pasekmės sveikatai ir reabilitacija. Antroje dalyje bus pasiūlytas tyrimo metodas: apklausa, norint išsiaiškinti alkoholio vartotojų, bei potencialių ligonių skaičių., norint vykdyti alkoholizmo prevenciją yra labai svarbu ištirti aplinką.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • TEORINIAI PROBLEMOS SPRENDIMO BŪDAI
 • I. Alkoholio rinka Lietuvoje4
 • II. Alkoholizmo problema6
 • II.1. Girtumas8
 • II.2. Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu9
 • II.3. Alkoholizmo stadijos9
 • II.4. Alkoholizmo pasekmės sveikatai12
 • II.5.Gydimas ir reabilitacinė slauga14
 • STRATEGINIO PLANO – PROGRAMOS TYRIMO METODAS
 • SIŪLOMAS TYRIMO METODAS (TRUMPA PAVYZDINĖ ANKETA)16
 • IŠVADOS IR REKOMENDACIJOS21
 • LITERATŪROS IR ŠALTINIŲ SĄRAŠAS22

Reziumė

Autorius
rasa13
Tipas
Laboratorinis darbas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.65
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 20, 2016
Publikuotas
2009 m.
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Tarptautinis žmogaus genomo projektas

Medicina Prezentacija nina94
Genomas - yra gyvybės kodas. Kiekvienas organizmas, įskaitant žmones, turi genomą kuris saugo visą reikiamą biologinę informaciją, reikalingą suformuoti ir palaikyti to organizmo...

Fizinio aktyvumo programa

Medicina Prezentacija 2015 m. kulbyte666
ši prezentacija skirta darba fiziologijos paskaitai. pagal pateiktą diagnozę (šiuo atveju - ostoporozė 65 metų moteriai) sudarytas fizinio aktyvumo planas. skaidrėse paminėta kaip...

Programa aknės gydymui

Medicina Referatas 2019 m. ausryteva
Temos aktualumas. Daugelis žmonių, kiekvieną dieną susiduria su įvairiomis odos problemomis. Kiekvieno žmogaus odos problema yra skirtinga, tačiau visiems yra reikalinga intensyvi ir...