Lengvai biologiškai skaidomų organinių teršalų koncentracijos nustatymas

5 psl. / 640 žod.

Ištrauka

Darbo trukmė - 3 h.

Darbo tikslas - susipažinti su tirpios lengvai biologiškai skaidomos cheminio deguonies suvartojimo dalies nustatymo metodika ir nustatyti ją nuotekose prieš biologinį valymą.

Prietaisai

Ištirpusio deguonies koncentracijos matuoklis, elektromagnetinė maišyklė, kompresorius, aeratorius, 1 litro stikliniai indai, 250 ml kūginės kolbos, chronometras.

Darbo eiga

Laboratoriniam tyrimui nuotekos imamos iš nuotekų valyklos po pirminio nusodinimo, o veiklusis dumblas - iš aerotanko. Prieš bandymą  nustatomi šie mėginių parametrai: bendrasis nuotekų ChDS (Sa), veikliojo dumblo koncentracija (XSM) ir bepelenio veikliojo dumblo koncentracija (XBSM).

Atliekant bandymą, nuotekos talpykloje sumaišomos su veikliuoju dumblu. Prieš nuotekų ir veikliojo dumblo sumaišymą tiek nuotekos, tiek veiklusis dumblas aeruojami atskirose talpose 10-20 minučių. Paskui pasirinkti nuotekų bei veikliojo dumblo tūriai sumaišomi vienoje talpoje, o bendras jų tūris turėtų būti ne mažesnis kaip 1,0 litras. Skysčių tūriai preliminariai nustatomi pagal (4.1) formulę įvertinus galimas Sa ir XBSM reikšmes ir žinant F/M santykį, kuris gali būti nustatomas taip:


Reziumė

Autorius
moksliuke2019
Tipas
Laboratorinis darbas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€1.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 26, 2019
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Teršalai vandenyje

Ekologija Prezentacija bleir
Įvadas; Vandens užterštumo vertinimas; Mikrobiologinė tarša; Cheminė tarša; Nitratai ir nitritai; Amonis; Fluoras; Išvados; Literatūros sąrašas.

Vandens teršalai

Ekologija Prezentacija crettive
Darbo tikslas: Išanalizuoti vandens taršos šaltinius. Darbo uždaviniai: Išsiaiškinti, kas labiausiai teršia vandenį, kaip tie teršalai skirstomi ir kaip sumažinti vandens...

Patvarieji organiniai teršalai

Ekologija Prezentacija 2015 m. ema2016
Aplinkotyros pristatymas pas Oškinį. Patvarieji organiniai teršalai. Pristatytas 2015 metais. Darbas išsamus, gausu iliustracijų ir grafikų.