Netaisyklingų veiksmažodžių formos

1 psl. / 331 žod.

Ištrauka

Anglų kalboje veiksmažodžiai yra skirstomi į taisyklingus (regular) ir netaisyklingus (irregular). Netaisyklingi skirtingai nuo taisyklingų praeities laike (past simple) arba praeities dalyvio formoje (past participle) keičiasi. Šiuo atveju, netaisyklingų veiksmažodžių išskaidymas į tam tikras pasikeitimo principus nurodančias lenteles, yra racionalus būdas padėti besimokantiems įvaldyti netaisyklingų veiksmažodžių kaitą įvairiais būtojo laiko anglų kalboje atvejais.

Palyginti su taisyklingais veiksmažodžiais anglų kalboje, netaisyklingų veiksmažodžių yra ne tiek ir daug, kadangi dauguma jų turi ir taisyklingų veiksmažodžių pasikeitimo principų, pvz. bendratis wet, past simple wet / wetted, past participle wet / wetted). Tokius veiksmažodžius lengva atsiminti, nes jie ir mažai naudojami ir juos galima traktuoti kaip taisyklingus veiksmažodžius dėl jų galimų dvigubų naudojimo principų.

Šiame dokumente yra nurodyti dažniausiai anglų kalboje vartojami netaisyklingi veiksmažodžiai. Kai kurie veiksmažodžiai būtajame laike nesikeičia ir išsilaiko visose formose nepakitę (pvz. bendratis cut, past simple cut, past participle cut), kai kurie įgauna galūnę -t (pvz. bendr. spend, p. simple spent, p. participle spent), o kai kurie kardinaliai pakeičia šaknį (pvz. b. find, p. s. found, p. part. found), dar kiti pasikeičia past simple / simple past formoje ir kartu įgauna -n galūnę past participle formoje (pvz. bendr. fall, p. s. fell, p. part. fallen), ir yra dauguma kitų netaisyklingų veiksmažodžių atskirtų keitimosi principų tiek past simple / simple past, ir tiek past participle formose.


Turinys

  • Veiksmažodžių lentelės:
  • - nesikeičianti forma
  • -forma pasibaigianti -t galūne
  • -kardinaliai pasikeičiančios praeities formose
  • -balsė pasikeičia į u
  • -forma pasibaigianti -ght galūne
  • -balsė pasikeičia į o
  • -balsė pasikeičia į a ir u
  • -forma pasibaigianti -n galūne

Reziumė

Autorius
egis144
Tipas
Paruoštukė
Dalykas
Anglų kalba
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 26, 2016
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Formal and informal letter types

Anglų kalba Referatas egashjus
Rašto darbas, kuriame anglų kalba nurodomi formalaus ir dalykinio laiškų tipai, jų pavyzdžiai. Puikiai tinka ruošiantis VBE ar prireikus rašyti laišką anglų kalba...