Neuroanatomijos egzamino klausimai ir atsakymai

6 psl. / 1897 žod.

Ištrauka

  1. Nervų sistemos embriogenezė: nervinės vagelės ir vamzdelio susidarymas, galvos smegenų formavimasis (smegenų pūslelių susidarymas ir jų tolesnė diferenciacija).

Nervų sistema vystosi iš ektodermos. Iš jos susidaro ektodermos sustorėjimas - nervinė plokštelė. Nerv. plokštelei įdumbus ir susilenkus susilenkus susidaro vagelė, o vėliau vagelei nugrizdus ir kraštams susiglaudus– nerv. vamzdelis. Embriono galvinėje dalyje esanti nervinio vamzdelio dalis ima didėti, atsiranda 3 praplatėjimai – smegenų pūslelės. Galima išskirti dvi galvos smegenų formavimosi stadijas: trijų pūslelių ir penkių pūslelių. Einant nuo nugaros smegenų : rombinės smegenys, vidurinės smegenys ir priekinės smegenys. Rombinių smegenų pūslelė toliau diferencijuojasi į pailgųjų smegenų pūsl. ir užpakalinių smegenų pūsl. Iš užpakalinių smeg. pūslelės susiformuoja tiltas ir smegenėlės. Vidurinių smeg. pūslelė toliau nesidiferencijuoja, lieka tik siauras kanalas-vandentiekis. Priekinių smegenų pūslelė diferencijuojasi į dvi galinių smegenų pūsleles ir neporinę tarpinių smeg.pūslelę. (tai vadinama 5-ių pūslelių stadija).

  1. Nervų sistemos anatominis ir funkcinis skirstymas. Centrinė ir periferinė nervų sistema. Somatinė ir visceralinė nervų sistema.

Anatominiu požiūriu nervų sistema skirstoma į CNS ir PNS. Centrinę nervų sistemą sudaro galvos ir nugaros smegenys (apsaugoti ašinio skeleto). Periferinę – 12 porų galvinių nervų ir 31 pora nugarinių nervų, įvairūs mazgai ir rezginiai. Funkciniu požiūriu nervų sistema skirstoma į somatinę ir visceralinę sistemą. Somatinė sistema atsakinga už skeleto skersaruožių raumenų veiklą, įv.jutimų iš odos ir judėjimo aparatų priėmimą. Visceralinė sistema atsakinga už vidaus organų veiklą. Visceralinė pagal skirstoma į simpatinę (paruošia organizmą stresui, įtempia) ir parasimpatinę (nuramina).


Turinys

  • Klausimai ir atsakymai
  • 1. Nervų sistemos embriogenezė: nervinės vagelės ir vamzdelio susidarymas, galvos smegenų formavimasis (smegenų pūslelių susidarymas ir jų tolesnė diferenciacija).
  • 2. Nervų sistemos anatominis ir funkcinis skirstymas. Centrinė ir periferinė nervų sistema. Somatinė ir visceralinė nervų sistema.

Reziumė

Autorius
soufflee
Tipas
Paruoštukė
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 30, 2017
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
6 psl.

Susiję darbai