Psichologinio testavimo konspektas

15 psl. / 15864 žod.

Ištrauka

Sistemingos procedūros – testai ir matavimas jais:

Tam, kad surinkti kažkokią informaciją apie individą, jį vertinti tiksliai – reikalingos sistemingos procedūros. Nepakanka tiesiog stebėti atsitiktinai ar vertinti atsitiktinai. Svarbu tai yra daryti sistemingai – pagal planą, grafiką ir t.t. Tam labai naudingi testai, tai vienas populiariausių būdų, kurie leidžia įvertinti tiksliau, o ir paprasčiau interpretuojami.

Yra objektyvieji ir subjektyvieji. Tas tipas priklauso nuo to, kaip bus skaičiuojami rezultatai. Objektyviuosius gali skaičiuoti pagalbinis tarnautojas ar mašina. Subjektyviuosius – tik specialistas.

Testais MATUOJAMA: gebėjimai, žinios, asmenybės aspektai...

SVARBU:

  • Testais tiriamas tik modelis, tam tikri aspektai, o ne visuma. Jei norima ištirti matematines žinias, tai netiriama viskas, kas tik įmanoma. Tiriama tik tai, kaip mokinys gali sudėti, atimti, t.t.
  • Jei norime tirti supratimą, mąstymą, turime tai paversti į elgesį, kurį galime stebėti.

Įvertinimas testais

Esmė ta, kad gaunami kažkokie balai, kurie vėliau yra interpretuojami. Pavyzdžiui, mokinys brandos egzamine gavo 50 balų iš galimo maksimumo 100. Tai leidžia daryti išvadas apie jo išmokimą, kurso įsisavinimą.

Standartai ir normos:

  • Normomis paremta interpretacija: remiamės normomis, kurios gautos pagal normatyvinės grupės pasirodymą. Lyginame su kitais žmonėmis, t.y. ta referentine grupe. Normomis pagrįsto testo rezultatai gali parodyti kokią poziciją, vietą užima individas palyginus su kitais, tačiau nebūtinai rodo, kad tas individas gerai išmano sferą, kuri tiriama. Pvz Miglė daugiau balų surinko nei kiti mokiniai, todėl ji 1 vietoje pagal automechanikos žinias. Tačiau tai nereiškia, kad ji žino kaip veikia automobilis. Tokie testai naudojami atrankose į koledžą, kai labai didelė imtis.
  • Standartais paremta interpretacija: Kai interpretuojame testo rezultatus, remiamės kažkokiu iš anksto nustatytu standartu. Lyginame su kriterijumi, standartu. Naudojame, kai norime pažiūrėti ne kokią poziciją pagal kitus užima, o ar moka kažkokį aspektą. Pvz taisyti mašiną, paaiškinti kaip dirba variklis. Daugeliu atveju mokyklose yra naudojami kriterijais paremti testai, tada patobulėja matavimas ir įvertinimas.

Turinys

  • Normomis paremtas testavimas ir rezultatų interpretacija
  • Kriterijais paremtas testavimas ir rezultatų interpretacija
  • Validumas
  • Patikimumas

Reziumė

Autorius
soufflee
Tipas
Paruoštukė
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.00
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 30, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Psichologiniai asmenybės brandumo kriterijai

Psichologija Referatas 2007 m. kristina
Darbe aprašomi psichologiniai asmenybės brandos kriterijai. Darbas apima: 1. Asmenybės sampratos analizę, pasitelkiant įvairių autorių pateiktus apibrėžimus. 2. Asmenybės brandos kriterijų vertinimą. 3....

Psichologijos paskaitų konspektas

Psichologija Konspektas 2014 m. erikita192
Konspektas skirtas psichologijos paskaitoms, pateikiant pagrindinę paskaitos informaciją, papildant ją papildomais komentarais, kad būtų lengviau viską suprasti.

Psichologijos konspektas

Psichologija Konspektas 2013 m. robera
Konspektas viso kurso. Puikiai padėjo pasiruošti psichologijos egzaminui. Informacija sukonspektuota taip, kad neapkrautų nereikalinga informacija.

Raidos psichologijos konspektas

Psichologija Paruoštukė 2015 m. soufflee
Raidos psichologijos konspektas - raidos teorijos: Adler, Erikson, Freud, Piaget ir kt. Psichoanalizė. Biheiviorizmas. Socialinė kognityvinė teorija ir kt.