Praktikos Kauno miesto savivaldybėje ataskaita

38 psl. / 10638 žod.

Ištrauka

Viešojo administravimo programos praktiką atlikau Kauno miesto savivaldybėje, Teisės skyriuje 2013 m. vasario 4 – balandžio 26 dienomis.
Praktiką atlikti Kauno miesto savivaldybėje mane paskatino domėjimasis vietos savivaldos, kaip administracinio vieneto, teisėmis savarankiškai tvarkyti savo reikalus, remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kitais įstatymais. Turėjau didelį norą pamatyti kaip iš tiesų funkcionuoja įstatymų priėmimo procesai, kokie ryšiai veikia tarp skirtingų savivaldybės skyrių. Kiek sunkesne užduotimi tapo skyriaus pasirinkimas. Kauno miesto savivaldybėje veikia net 38 skyriai su daugybe poskyrių. Dėl tokios didelės gausos buvo labai sunku išsirinkti skyrių, kuriame praktiką atlikti norėčiau labiausiai.
Po ilgų svarstymų pasirinkau Teisės skyrių. Šis skyrius mane patraukė dėl keleto priežasčių. Visų pirma, norėjau sužinoti kaip savivaldos institucijos sprendžia savo teisinius klausimus, kokios grėsmės gali iškilti savivaldos teisiniame lygmenyje, jeigu į šiai sričiai nebus skiriama pakankamai dėmesio. Visų antra, šį skyrių pasirinkti mane paskatino mano paties domėjimasis Lietuvos teisine baze, jos funkcionavimu. Be to, tai pasirodė gera galimybė susipažinti su teisininkais ir kitais šios srities specialistais.
Šios praktikos metu išsikėliau sau vienintelį tikslą – sužinoti kuo daugiau naudingos informacijos apie skyriaus veiklą, skyriui kylančias problemas ir jų sprendimo būdus. Tuo pačiu tikėjausi įgyti naujos patirties, ateityje reikalingos siekiant karjeros valstybinėse institucijose. Siekdamas įgyvendinti praktikos tikslą, išsikėliau keletą uždavinių, reikalingų tam tikslui pasiekti. Pirma, pasižadėjau būti žingeidus, uždavinėti klausimus, domėtis man pateikta informacija ir įgyti viso kolektyvo pasitikėjimą. Antra, siekiau maksimaliai išnaudoti visą praktikos laiką ir atlikti visas man patikėtas praktines užduotis kuo tiksliau ir kokybiškiau.
Ataskaitą sudaro dvi dalys, iš kurių viena skirta pateikti ir aprašyti instituciją, jos funkcijas ir tikslus. Taip pat pristatyti skyriaus padėtį Kauno miesto savivaldybės struktūroje, valdymo schemą, techninę informacinę ir teisinę bazę. Antroje ataskaitos dalyje didesnis dėmesys skiriamas instituciniams procesams ir analizei, t. y. institucijos administravimui. Šioje dalyje ne tik analizuojama darbo etika, problemų sprendimo metodai ir vidinė komunikacija, bet ir pristatoma individuali praktikos specifika, jos privalumai ir trūkumai.


Turinys

 • Įvadas3
 • 1. Kauno miesto savivaldybė4
 • 1.2 Kauno miesto savivaldybės institucinė analizė4
 • 1.3 Teisinė bazė7
 • 1.4 Kauno miesto savivaldybės funkcijos8
 • 2. Kauno miesto savivaldybės Teisės skyrius9
 • 3. Kauno miesto savivaldybės finansiniai ištekliai ir materialioji bazė12
 • 4. Procesų analizė Kauno miesto savivaldybės veikloje15
 • 4.1 Kauno miesto savivaldybės teikiamų paslaugų ir priemonių analizė17
 • 4.2 Teisės skyriaus veiklos administravimas18
 • 4.3 Vidinė komunikacija ir darbo etika19
 • 4.4 Bendradarbiavimas su visuomene ir išorės subjektais20
 • 4.5 Institucijos veiklos kontrolė ir inovacijų plėtra23
 • 5. Atliktos užduotys ir teorinės žinios24
 • Išvados28
 • Individualios užduoties aprašas29
 • Literatūros ir šaltinių sąrašas31
 • Priedai32

Reziumė

Autorius
brigita
Tipas
Praktikos ataskaita
Dalykas
Politologija
Kaina
€5.50
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 20, 2014
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
38 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
geras darbas

Susiję darbai

Praktikos ataskaita savivaldybėje

Politologija Praktikos ataskaita ABC12345
Baigiamoji praktika yra studijų proceso dalis, kurios tikslas – praktiškai pritaikyti studijų metu įgytas teorines ir praktines žinias, bei suprasti praktikos institucijos veiklos...

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba

Politologija Praktikos ataskaita 2013 m. withoutnick
Praktikos vieta. Praktika buvo atliekama Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sekretoriate. Praktikos laikas. Kvalifikacinė praktika buvo atliekama keturias savaites: darbo dienomis nuo 2013 metų...

Praktikos ataskaita. Vilniaus miesto savivaldybė

Politologija Praktikos ataskaita 2013 m. jevgenij1992
Baigiamoji praktika yra tokia studijų proceso dalis, kurios metu studentas turi galimybė praktiškai pritaikyti studijų metu įgytas teorines ir praktines žinias, bei gyliau...

Politologinė praktika LR Seime

Politologija Praktikos ataskaita 2012 m. dvaras007
Kalbama apie praktiką Lietuvos Respublikos Seime, pagrindinius nuveiktus darbus, stebėjimą šalies politikų darbuose, jų veiklos analizė.