Tikslieji ir gamtos mokslai / Medicina

Baigiamoji kineziterapijos profesinės veiklos praktika. VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė

0 atsiliepimų
Autorius:

Baigiamąją praktiką atlikau Vilniaus Klinikinėje miesto ligoninėje fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje. Tai elektroterapijos, ergoterapijos, inhaliacijų, masažo ir kineziterapijos kabinetai suaugusiems ir vaikams.
Ūmiu ligos periodu nuo pirmų gydymo dienų skyriuje pradedamas I medicininės reabilitacijos etapas. Pacientus konsultuoja fizinės medicinos reabilitacijos gydytojas. Įvertinus jų funkcinę būklę, gydytojas skiria: kineziterapiją, masažą, elektroterapiją ar inhaliacijas. Medicininės reabilitacijos paslaugos atliekamos fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje arba palatose. Jeigu biosocialinių funkcijų sutrikimai išlieka, pacientai siunčiami gydytis toliau, II ar III reabilitacijos etapui. 
Vilniaus klinikinės miesto ligoninės darbuotojų grafikas lankstus, todėl kad įstaigoje teikiamos dvejopos paslaugos: ambulatorinės ir stacionarios. Darbuotojai, dirbantys stacionare, dirba keliose skyriuose ir atlieka skirtingus vaidmenis, jų darbo laikas ilgesnis. Bendras ligoninės darbo laikas: I - V nuo 7.00 iki 15.00 val. Praktika truko 13 savaičių nuo 2013-02-04 iki 2013-05-03. Praktikos veiklai skirta 28 val. per savaitę. Pirmomis savaitėmis praktikos vietoje dirbau po 6 val. per dieną, nes turėjome gausiai pacientų su įvairiais susirgimais, praktikos eigoje pacientų skaičius mažėjo, todėl praktikoje praleisdavau apie 5 – 5,5 valandas.
Pirmomis praktikos dienomis stebėjau kineziterapeutų darbą kineziterapijos salėje ir skyriuose. Stebėjau kardiologine mankštą, kvėpavimo mankštą į kuria įtraukta garsų terapija. Stebėjau kaip atliekamas stuburo bei kaklo tempimas su specialių tam skirtų prietaisų, bei pati išbandžiau prietaiso poveikį stuburui. Stebėjau grupinę mankšta, skirta pacientams su kaklinės dalies osteochondrozę. Stebėjau bei pati išbandžiau relaksacijos terapiją. Praktikoje turėjau galimybė stebėti individualią mankštą, kurį buvo skirta pacientei su kaklo skausmų bei pečių asimetrija, mankšta skirta po veido nervo uždegimo, kvėpavimo mankštą, kuri skirta nėščiosioms bei mankštą po kojos lūžio. Taip pat stebėjau mankšta, kuri buvo vedama pacientei su inksto nepakankamumu, ji skundėsi stuburo skausmais juosmeninėje dalyje.
Skyriuose stebėjau kaip vizituojami pacientai pirmą kartą, kaip vyksta anamnezės rinkimas bei vykdomas pacientų ištyrimas. Stebėjau kardiologine, kvėpavimo mankštas, kuomet skiriamas lovos rėžymas, bendrą viso organizmo veiklą gerinančia mankštą, kuri skirta pacientams pooperacinėje būklėje.
Sukaupus žinių, po pirmos praktikos savaitės, prisijungiau prie kineziterapeutų darbo. Savarankiškai vedžiau grupines ir individualias kardiologines bei kvėpavimo mankštas salėje, taip pat mankštą skirta kaklinės dalies osteochondrozei gydyti, relaksacijos terapiją. Skyriuose vedžiau mankštas, kurios atitiko pacientų susirgimus. Vedžiau kvėpavimo bei kardiologine mankšta pacientams, sergantiems plaučių uždegimu, sunkia obstrukcine plaučiu liga, bronchitu, astma, pacientams po infarktinės būsenos, su hipertenzija, hipotonija, KŠL – koronarinė širdies liga, NKA – nestabilia krūtines angina. Atlikdavau pasyvų išlankstymą pacientams po insulto, pacientams dėl sunkios būklės gulintiems reanimacijoje, pacientams po kaulų lūžių. Vedžiau bendrą viso organizmo mankštą pacientams po kraujagyslių šuntavimo, pilvo aortos aneurizmos, po kojų amputacijų, su galūnių arterijų aterosklerozę, žarnyno bei skrandžio operacijų, pacientams, sergantiems onkologinėmis ligomis.
Praktikos vadovui prižiūrint dirbau su pacientai su inkstu nepakankamumu, kvėpavimo nepakankamumu, su pacientais po ūmaus miokardo infarkto ir inksto pašalinimo, o taip pat su pacientu su stuburo išvarža paūmėjimo periodu.
Ligoniams, atvykusiems į fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių atliekamas funkcinės būklės įvertinimas, skiriami aktyvūs ir pasyvūs kineziterapijos metodai: taikoma aktyvioji kineziterapija – gydomoji gimnastika, pusiau aktyvus pratimai, kardiologinė bei kvėpavimo mankštos; pasyvioji kineziterapija – masažas, pasyvūs pratimai, relaksacija; mechanoterapija – velotreniruotė tik stipresniems pacientams. Mankštos metu buvo naudojamos lazdos, mažo skersmens kamuoliai, didelio skersmens kamuoliai, hanteliai bei kompensacinė technika: ramentai, vaikštinės, vėžimėlis.
Praktikos metu turėjome grupę stiprių pacientų, todėl kvėpavimo pratimus atlikdavome pagal Strelnikovo metodiką.
Sėkmingam paciento gydymui, labai svarbus yra komandinis darbas. Komanda susideda iš medicinos specialistų, siekiančių to paties tikslo – paciento sveikatos gerovės. Komandą sudaro gydytojas reabilitologas, slaugos personalas, kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai, fizioterapeutai, psichologai, socialiniai darbuotojai, kurie dirbdami karu padidina darbo efektyvumą ir gydymas tampa rezultatyvus. Dirbdami komandoje, specialistai turi mažiau šansu klaidoms, nes darbo procesą stebi daugelis savo srities specialistų.
Renkant duomenys supratau anamnezės svarbą, išmokau uždavinėti klausimus, kurie vėliau turėjo reikšmę gydyme ir paciento mokyme. Tai padėjo labiau suprasti pacientą ir jo lūkesčius apie gydymą. Paciento būklės vertinimo metu išmokau matuoti kojų apimtis matavimo juostele. Gavus matavimo rezultatus mokiausiu daryti išvadas ir sužinojau naujų dalykų. Vesdama mankštas išmokau ne tik galvoti apie mankštos turinį bet ir stebėti pacientų būklę, nes buvo dirbama su rizikingos kategorijos žmonėmis.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
4284 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • Praktikos aprašymas3
  • Ataskaita apie pacientą Nr.15
  • Ataskaita apie pacientą Nr.210
  • Savianalizė15
  • Priedai17

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Kineziterapijos praktikos ataskaita VŠĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje
Praktikos ataskaita Kineziterapijos praktikos ataskaita VŠĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje

Klinikinės praktikos vieta: VŠĮ Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė. Klinikinės praktikos laikotarpis: 2014 m. birželio [...]

Pediatrinės kineziterapijos profesinės veiklos praktika
Praktikos ataskaita Pediatrinės kineziterapijos profesinės veiklos praktika

Vaikų ligoninė pradėjo savo veiklą 1945 m. Vilniuje. Atkurtoje 100 lovų vaikų ligoninėje buvo įsteigti [...]

Vidaus ligų kineziterapijos profesinės veiklos praktika
Praktikos ataskaita Vidaus ligų kineziterapijos profesinės veiklos praktika

Praktikos metu stebėjau: - [...]

Neurologinės kineziterapijos profesinės veiklos praktika
Praktikos ataskaita Neurologinės kineziterapijos profesinės veiklos praktika

Gemma – tai Vilniaus centre įsikūręs fizinės medicinos ir reabilitacijos centras bei sveikatingumo mokykla, siūlanti [...]

Finansinės apskaitos baigiamoji profesinės veiklos praktika
Praktikos ataskaita Finansinės apskaitos baigiamoji profesinės veiklos praktika

2011m. sausio 31 d. Iki gegužės 6 d. aš atlikau baigiamąją praktiką įmonėje UAB,, Trakų [...]

Profesinės praktikos ataskaita VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“
Praktikos ataskaita Profesinės praktikos ataskaita VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“

2013 m. vasario 1 d. – 2013 m. gegužės 31 d. aš, Vilniaus universiteto Teisės [...]

Profesinės praktikos ataskaita: VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“
Praktikos ataskaita Profesinės praktikos ataskaita: VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“

Praktiką pasirinkau atlikti šioje įstaigoje, nes pagrindinis mano tikslas buvo kuo efektyviau gilinti studijų metu [...]

Baigiamoji profesinės veiklos praktika UAB “Termomontažas”
Praktikos ataskaita Baigiamoji profesinės veiklos praktika UAB “Termomontažas”

Baigiamoji profesinės veiklos praktika buvo atlikta nuo 2013 sausio 28 dienos iki 2013 gegužės 3 [...]

Profesinio perdegimo sindromo raiška skubios pagalbos slaugos specialistų klinikinėje praktikoje
Kursinis darbas Profesinio perdegimo sindromo raiška skubios pagalbos slaugos specialistų klinikinėje praktikoje

Problemos aktualumas. Visuotinai pripažįstama, kad perdegimo sindromas yra vienas iš didžiausių iššūkių šiuolaikinėje profesionalioje darbo [...]

Būtinosios pagalbos ir intensyviosios slaugos profesinės veiklos praktikos
Referatas Būtinosios pagalbos ir intensyviosios slaugos profesinės veiklos praktikos

DPV tikslas – išsaugoti gyvybę kritinės būklės metu. Mechanizmas, pakeičiantis paciento kvėpavimą, turi sukurti kuo [...]

Ar savijauta turi įtakos sėkmingai darbuotojų profesinei veiklai Klaipėdos miesto savivaldybėje?
Tyrimas Ar savijauta turi įtakos sėkmingai darbuotojų profesinei veiklai Klaipėdos miesto savivaldybėje?

Žmonės priklauso įvairioms grupėms, į kurias jungiasi [...]

Profesinė praktika AB SEB Vilniaus banke
Praktikos ataskaita Profesinė praktika AB SEB Vilniaus banke

Profesinę praktiką atlikau AB SEB Vilniaus banke, Europos filiale. SEB Vilniaus bankas (anksčiau – AB Vilniaus [...]

Praktikos ataskaita. Vilniaus miesto savivaldybė
Praktikos ataskaita Praktikos ataskaita. Vilniaus miesto savivaldybė

Baigiamoji praktika yra tokia studijų proceso dalis, kurios metu studentas turi galimybė praktiškai pritaikyti studijų [...]

Profesinės veiklos praktika:  “LŽUŪ” struktūrinis padalinys „LŽUŪ mokomasis ūkis“
Praktikos ataskaita Profesinės veiklos praktika: “LŽUŪ” struktūrinis padalinys „LŽUŪ mokomasis ūkis“

Lietuvos žemės ūkio universiteto Mokomasis Ūkis (toliaus – Ūkis) įkurtas 1992 metais kaip ūkiskaitinis padalinys.