Skandinavistikos pažintinės praktikos veiklos

22 psl. / 7444 žod.

Ištrauka

Universitete vykusiame renginyje arba paskaitoje, kurią vedė Dr. Moreno Bonda, galima buvo pasiklausyti ir išgirsti įdomių faktų apie gidavimo arba gido profesinę sritį: Kaip tapti gidu?; kaip viskas vyksta?; nuo ko pradėti?; kaip suprasti ar tau tai tinka?; kaip tapti savo srities profesionalu?; kur daugiau galimybių? ir panašiai. Beje, pagrinde buvo kalbėta apie gidavimą Skandinavijos šalyse. Taigi, kur daugiau galimybių?

Daugiausia galimybių yra ten, kur galima rasti fjordus, taip pat visose Skandinavijos sostinėse, Baltijos šalyse. Dirbti gidu yra nelengva, nes reikia žinoti ir išmanyti tai ką kalbi, nuo kultūros iki istorijos,- teigė Moreno Bonda. Taip pat, galima buvo išgirsti, kad šiai specialybei, reikia ypatingo pašaukimo. Šiam darbui visiškai netiks tas žmogus, kuris viską daro tik dėl pajamų, tik dėl atlygio. Šia sritimi pats žmogus turi domėtis ir žavėtis, o prieš pradedant gido karjerą, pravartu pasinaudoti visomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis ir aplankyti Skandinavijos, Baltijos šalis, susipažinti su jomis prieš pradedant gidauti. Atėjus darbintis, kaip gidu, neturint jokios patirties apie vietoves, kraštovaizdžius, jų nemačius, iškyla didelė gresmė labai greit prarasti darbą. Kiekviena tauta turi savo specifines tradicijas bei savybes, kurių laikosi ir būnant gidu, privalu tai žinoti ir suprasti. Žmonės nemėgsta, kai gidas dirba, tarsi, robotas. Tai žmonėms yra nuobodu. Viską pristatyti reikia savaip, originaliai, mokėti sudominti žmones, o ne viską iškalti ir pasakyti,- dar viena įstrigusi Morenos Bondos frazė. Taip pat, derėtų paminėti, kad gido specialybė anaiptol nėra lengva, ji yra net labai sudėtinga. Šiame darbe gali pasitaikyti labai rimtų problemų tokių, kaip: infarktas autobuse, ligos, alergijos. Kai kurie žmonės netoleruoja kai kurių patiekalų, tai taip pat gali tapti problema. Kartais šioms išvardytoms situacijoms reikia skubios pagalbos, kas žinoma sukelia nepatogumus. Gidavimo metu gali atsirasti ir tokių problemų, kaip nakvynės nebuvimas dėl tam tikrų priežaščių ir tokiu atveju gidas turi prisiimti atsakomybę ir skubiai ieškoti problemos sprendimų būdų, todėl tai dar vienas iš esminių kriterijų, kodėl gido darbas nėra lengvas.

Žinoma, piniginis atlygis bei pajamos gaunamos iš šios darbo srities, yra tikrai neblogos, tačiau darbas nėra lengvas. Asmuo privalo turėti tam pašaukimą, kitaip iš to jokios naudos.

Taigi, paskaita apie gidavimą buvo tikrai įdomi ir perspektyvi. Smagu, kad buvo galimybė pasiklausyti ir sudalyvauti tokioje paskaitoje ir jei tik būtų galimybė pasiūlyčiau visiems sudalyvauti tokio pobūdžio paskaitoje, nes kiekviena profesija yra įdomi ir suteikianti naudingos informacijos. Man labai patiko.

Turinys

  • Veikla Nr. I (pasyvios veiklos)3
  • Veikla Nr. II (aktyvios veiklos)6
  • Veikla Nr. III (grupinis darbas – renginys)13
  • ATASKAITA14
  • Įvadas14
  • Dėstymas15
  • Išvados21

Reziumė

Autorius
gabrieleku
Tipas
Praktikos ataskaita
Dalykas
Kultūrologija
Kaina
€4.50
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Bir 11, 2018
Apimtis
22 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Religijos pedagogikos pažintinė praktika

Kultūrologija Praktikos ataskaita 2012 m. giedre
Praktikos tikslas: Susipažinti su švietimo įstaigos (mokyklos, gimnazijos) struktūra ir veikla. Praktikos uždaviniai: - Surinkti informaciją apie mokyklą, jos struktūrą, ugdymo proceso organizavimą;...