Genetinės informacijos perdavimas

29 skaidr.

Ištrauka

Genuose užkoduota genetinė informacija realizuojasi per 3 svarbiausius procesus: Replikaciją – DNR molekulės kopijavimą, Transkripciją – informacijos nuskaitymą nuo DNR į iRNR,Transliaciją – baltymo sintezė. Formuodama požymį genetinė informacija pereina keletą stadijų- nuo lytinės ląstelės formavimosi ( mitozė, mejozė ) iki apvaisinimo ir zigotos susidarymo. Per apvaisinimą atsitiktinai susiliejant lytinėms ląstelėms, genai gali įvairiai persigrupuoti, t.y. vyksta genų rekombinacija. Iš vienos homologinės chromosomos į kitą jie gali patekti dėl kronsigoverio ( homologinių segmentų arba genų susikeitimas vietomis homologinėse chromosomose ). Iš tėvų vaikams genai perduodami, kartu ir požymiai paveldimi pagal Mendelio dėsnius.


Reziumė

Autorius
gazele
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 10, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
29 skaidr.

Susiję darbai

Genetinė informacija

Biologija Referatas raminta
Viena iš savybių, būdingų visiems gyviems organizmams, - dauginimasis. Daugindamiesi organizmai susilaukia tik tai pačiai rūšiai priklausančių palikuonių. Nors, kita vertus, vaikai nėra...

Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO)

Biologija Prezentacija 2017 m. adelė007
Puiki prezentacija apie GMO. Šios skaidrės tikrai sudomins klausytojus klasėje, nes , priešingai nei dauguma, nėra didelių litanijų per visą skaidrės lapą.