Vanduo ir jo reikšmė organizme

15 skaidr.

Ištrauka

  • Įvadas

Vanduo yra vienas iš labiausiai paplitusių Žemėje junginių, kurio ypatingos savybės lėmė gyvybės atsiradimą. Vanduo yra labai svarbus žmogaus organizmui, jis dalyvauja daugelyje organizmo funkcijų ir sudaro didžiausią kūno dalį – suaugusiųjų apie 60 proc., vaikų – apie 70 proc., embriono kūne jo net 90 proc., o pagyvenusių žmonių organizme yra apie 55 proc. vandens, iš jo kraujyje – 90%, raumenyse – 75%, kauluose – 28%. Jis sudaro 75% žmogaus smegenų masės.

Vandenyje vyksta svarbūs medžiagų apykaitos procesai, jis užtikrina sklandžią visų organų sistemų veiklą.

Tinkamos kokybės, be patogeniškų mikroorganizmų bei pakankamu kiekiu parinktas vanduo mūsų sveikatai gali daryti stebuklus.

Kad vanduo duotų naudą, o ne žalą žmogaus organizmui, jis privalo atitikti tam tikras higienines normas. Vartojimui tinkamo vandens kokybę visame pasaulyje reglamentuoja tam tikri įstatymai, nuostatai (Lietuvoje- „Lietuvos higienos normos HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“).

Laikantis higieninių reikalavimų, tinkamiausias gerti 7-10 ºC temperatūros vanduo. Vandens skaidrumas nustatomas jo sluoksnio storiu, pro kurį dar galima perskaityti tam tikro stambumo raides (Sneleno šriftą).


Turinys

  • Įvadas3
  • Vanduo ir jo ypatybės4
  • Vanduo ir gyvoji gamta6
  • VARTOJIMUI TINKAMO VANDENS NORMOS8
  • VANDENS REIKŠMĖ ORGANIZME9
  • IŠVADOS13
  • Literatūra14

Reziumė

Autorius
gretushka
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 9, 2015
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
15 skaidr.

Susiję darbai

Vanduo ir jo reikšmė organizme

Medicina Referatas 2013 m. gretushka
Vanduo ir jo reikšmė organizme. Būtiniausi aspektai iš medicininės pusės. Taip pat geriamojo vandens normos. Gautas puikus įvertinimas.

Vitaminai, jų charakteristika ir reikšmė organizmui

Medicina Konspektas 2011 m. gintare8
1. Įvadas................................................................................. 32. Vitaminai netirpūs vandenyje............................................ 42.1. Vitaminas A....................................................... 42.2. Vitaminas D ir vitaminas E............................... 52.3. Vitaminas K....................................................... 6