Rentgeno spinduliuotė: stabdomoji ir būgingoji spinduliuotė

21 skaidr.

Ištrauka

Rentgeno spinduliuotė – labai trumpos, nuo 10 nm iki 1 pm ilgio, elektromagnetinės bangos. Nuo kitų jonizuojančios spinduliuotės rūšių rentgeno spinduliuotė skiriasi tuo, kad atsiranda pačiame atome, o ne jo branduolyje.

Stabdomoji spinduliuotė atsiranda dėl to, kad elektronas anodo medžiagoje yra stabdomas, t.y. juda su pagreičiu. Stabdomosios rentgeno spinduliuotės spektras yra ištisinis, t. y. į spinduliuotės sudėtį įeina visi bangų ilgiai tam tikrame intervale (pvz., visi bangos ilgiai, kurie atitinka sąlygą λ > 1 Å).

Būdingoji spinduliuotė atsiranda dėl to, kad didelės energijos elektronas gali išlaisvinti elektroną iš anodo medžiagos atomo vidinio elektronų sluoksnio. Tada šiame sluoksnyje atsiranda vakansija, į kurią peršoka elektronas iš aukštesnio elektronų sluoksnio. Tokio šuolio metu išspinduliuojamas fotonas, kurio energija lygi abiejų elektronų sluoksnių energijų skirtumui. Šie fotonai ir yra būdingoji rentgeno spinduliuotė.


Turinys

  • Istorija
  • Rentgeno spinduliuotė
  • Rentgeno spinduliuotės šaltiniai
  • Rentgeno spinduliuotės rūšys
  • Stabdomoji rentgeno spinduliuotė
  • Būdingoji rentgeno spinduliuotė

Reziumė

Autorius
flora
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Fizika
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 4, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
21 skaidr.

Susiję darbai

Gama spindulių absorbcijos koeficiento nustatymas

Fizika Laboratorinis darbas mokytoja
DARBO TIKSLAS: 1. Nustatyti dėstytojo nurodytų metalų gama - spindulių absorbcijos koeficientus. 2. Įvertinti rastų koeficientų reikšmes, apskaičiuojant jų santykines paklaidas. PRIEMONĖS: Geigerio-Miulerio...

Spinduliuotės silpimo medžiagoje tyrimas

Fizika Laboratorinis darbas 2011 m. monikitaaa
Darbo užduotis - nustatyti gama spindulių, sklindančių dviem skirtingomis medžiagomis, tiesinį ir masinį silpimo koeficientą bei pusstorius.

Gama spindulių silpimo medžiagoje tyrimas

Fizika Laboratorinis darbas 2015 m. bordyyna
Laboratoriniame darbo metu buvo nustatyti gama spindulių, sklindančių dviem skirtingomis medžiagomis, tiesins ir masins silpimo koeficientas bei pusstoriai. Yra teorinė dalis, aparatūros aprašas,...

Terahercinė spinduliuotė

Fizika Prezentacija 2021 m. Sauletekis
Terahercinės spinduliuotės išsamus pristatymas. Skaidrėse nuotraukos, punktai pasakojamąja tema. Komentaruose yra visas pasakojamas tekstas. Stiprioje gimnazijoje įvertinta 10 balų.