Antibiotikai ir jų naudojimas

10 skaidr.

Ištrauka

Antibiotikai – tai vaistinės medžiagos, kurios slopina bakterijų augimą arba jas užmuša. Antibiotikais pastaruoju metu yra vadinamos ne tik natūraliu būdu iš mikroorganizmų, gyvulių ar augalų gautos, bet ir sintetiniu būdu pagamintos antibakterinės medžiagos.

Antibiotikų istorijoje svarbūs britų mokslininko A. Flemingo darbai. 1928 m. jis pastebėjo neįprastą reiškinį - Penicillium mikromicetų (mikroskopinio dydžio grybų) gaminamos medžiagos antibakterinį poveikį ir suprato šio poveikio svarbą medicinai. Antibakterinę medžiagą jis pavadino penicilinu. 1941 m. penicilinas pirmą kartą buvo suleistas žmogui ir po to imtas plačiai naudoti gydymui. JAV Statistikos departamento duomenimis, penicilinas ir kiti antibiotikai karo metais išgelbėjo gyvybę 1,5 mln. ligonių. Sėkmingas penicilino taikymas skatino naujų antibiotikų kūrimą.


Turinys

  • Antibiotikai
  • Antibiotikų istorija
  • Antibiotikų veikimas
  • Antibiotikų skyrimas
  • Pagrindinės vartojimo klaidos
  • Išvados

Reziumė

Autorius
ingridvis
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 16, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
10 skaidr.

Susiję darbai

Antibiotikai. Jų veikimo principas

Biologija Referatas 2016 m. simonanana
Bakterijų praktiškai yra visur, pvz, žmogaus kūne, ant augalų, vandenyje, ant gyvūnų, žemėje. Problemos kyla tada, kai imuninė sistema nebesugeba susitvarkyti su bakterijomis,...

Narkotikai, jų rūšys ir naudojimas

Biologija Prezentacija 2018 m. moksliukė14
Prezentacijoje detaliai ir aiškiai pateikiama informacija apie narkotines medžiagas. Darbe taip at aiškiai aprašoma, kokią žalą organizmas bei išvaizdą patiria nuo jų vartojimo.