Vokietijos ir Didžiosios Britanijos skirtumai

35 skaidr.

Ištrauka

Vokietija yra federacinė parlamentinė demokratinė respublika. Valstybės vadovas – federacijos prezidentas (Bundesprezidentas), jį 5 metų kadencijai kartu renka Bundestagas ir Bundesratas. Prezidentas tėra simbolinė figūra, atliekanti reprezentacines ir tarpininkavimo funkcijas. Įstatymų veto teisės prezidentas neturi. Prezidentas skiria tik tam tikrus valstybės tarnautojus (ambasadorius, konsulus). Įstatymų leidžiamoji valdžia – Bundestagas (renkamas tiesiogiai) bei federalinėms žemėms atstovaujantis Bundesratas. Bundestagas renkamas 4 metams slaptu, lygiu, tiesioginiu, proporciniu balsavimu. Bundestagą sudaro 603 atstovai, veikia 4 frakcijos – krikdemai (CDU/CSU), socialdemokratai (SPD), FDP ir Žalieji. Vyriausybei vadovauja federalinis kancleris (Bundeskancleris), renkamas parlamento.

Didžioji Britanija

Valdymo sistema – konstitucinė monarchija. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui, kuriam vadovauja ministras pirmininkas, priimantis sprendimus monarcho vardu. Nuo 1952 m. Jungtinės Karalystės valdovė – Karalienė Elžbieta II. Valdžia labai centralizuota – visa politinė valdžia yra Londone. Tačiau paskutiniu metu kiekvienoje priklausančioje tautoje (išskyrus Angliją) įsteigti nuosavi valdžios organai, atsakingi už vidinius sprendimus. Įstatymų leidžiamoji valdžia – parlamentas – susideda iš Bendruomenių Rūmų ir Lordų Rūmų.


Reziumė

Autorius
switie
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Geografija
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 21, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
35 skaidr.

Susiję darbai

Didžioji Britanija

Geografija Prezentacija cornelia
Prezentacija, ruošta geografijos pamokai. Pristatoma Didžioji Britanija.

Vokietijos pristatymas

Geografija Prezentacija 2016 m. darbai123
Tai yra Vokietijos pristatymas tiek geografiniu, tiek politiniu, bei ekonominiu atžvilgiu. Detaliai yra pristatomi šios šalies rodikliai bei apibūdinama situacija.

Faktai apie Vokietiją

Geografija Prezentacija 2015 m. sarunyte
Šiame pristatyme rasite labai įdomios informacijos apie Vokietiją, jos istorija bei pramogų pasaulį. Skaidrėmis nenusivilsite, už jas buvo gautas geras pažymys.

Vokietija - stipriausia Europos valstybė

Geografija Prezentacija 2013 m. rūta.b
Labai išsamus, tvarkingas ir kūribingas darbas. Mokytoja net nedrįs pagalvoti, kad darėte ne patys. Su efektais. Įvertintas aukščiausiu įvertinimu. Gimnazijos lygis.