Šaltojo karo konfliktai

19 skaidr.

Ištrauka

Šaltasis karas (angl. Cold War, rus. холо́дная война́) (1945–1991 m.) – konfliktų, įtampos ir varžymosi tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos bei jų sąjungininkų laikotarpis nuo XX a. 5-ojo dešimtmečio vidurio iki XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžios. Šaltojo karo metu varžymasis pasireiškė įvairiose srityse: karinių koalicijų formavimas ir veikla; ideologinės ir psichologinės kovos; šnipinėjimas; lenktyniavimas technologinio vystymosi srityse, įskaitant kosmines technologijas bei kosmines lenktynes; ginklavimosi varžybos. Abi pusės turėjo branduolinių ginklų, tačiau jų šiuo laikotarpiu nepanaudojo, nes tai galėjo sukelti „Abipusiai užtikrintą destrukciją“.


Turinys

  • 1.Šaltasis karas. Kas tai?; 2.Sąvokos kilmė; 3.Šaltojo karo pradžia; 4.Antrasis šaltasis karas; 5.Paskutinieji šaltojo karo metai; 6.Santykių pagerėjimas

Reziumė

Autorius
simonanana
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Istorija
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 10, 2016
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
19 skaidr.

Susiję darbai

Naujas požiūris į Žiemos karą

Istorija Referatas tomo0
TSRS ir Suomijos karinis konfliktas, prasidėjęs 1939 m. lapkričio 30, nėra atskiras ir su minimu laikotarpiu visiškai nesusijęs įvykis. Dar prieš II pasaulinio...

Šaltojo karo epocha. Testas

Istorija Paruoštukė 2014 m. izabela
Šaltojo karo epochos testas. Sudarytas iš 20 klausimų, keturių pasirenkamųjų atsakymų. Vieno klausimo pavyzdys yra aprašyme.

Skaidrės apie šaltąjį karą

Istorija Prezentacija 2013 m. ggabi
Skaidrės apie šaltąjį karą: metai, istorija, kodėl ir kaip, kada prasidėjo ir baigėsi, visi įdomiausi faktai, priežastys ir pasėkmės.