Žaliavų kokybė ir sauga – maisto kokybės garantas

48 skaidr.
Maisto prekių mokslo pristatymas. Jame išnagrinėta VMVT rasti pažeidimai maisto perdirbimo ir platinimo objektuose. Aptarti iš rinkos išimti produktai bei to priežastys.

Ištrauka

Maisto sektorius yra didžiausias Europos ekonominis sektorius pagal apyvartą (800 mlrd. eurų per metus), eksportą ir darbuotojų skaičių. Panašūs rodikliai yra ir Lietuvoje. Maisto pramonės ir žemės ūkio sektorius yra vienas iš perspektyviausių, galinčių daryti stiprią įtaką šalies ekonomikai.

Maisto produktų kokybė, ypač jų sauga, yra svarbiausias šiuolaikinės maisto pramonės uždavinys. Išauginti gerą derlių tai tik didelio sudėtingo darbo dalis. Kur kas sunkiau jį išlaikyti ir išsaugoti kokybę, paruošti rinkai ir laiku pateikti vartotojui.

Turinys

  • Darbo tikslas ir uždaviniai;
  • Įvadas;
  • Saugos ir kokybės valdymo istorija;
  • Susidomėjimas maisto sauga ir kokybe;
  • Įvairūs pažeidimai maisto perdirbimo ir platinimo įmonėse;

Reziumė

Autorius
vaitai
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Maisto technologija
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Vas 1, 2019
Apimtis
48 skaidr.
Įvertinimas

Susiję darbai

Ciklamatai. Maisto toksikologija

Maisto technologija Referatas 2012 m. viosat
Referatas skirtas maisto ir mitybos toksikologijai, jame aprašoma kas yra ciklamatai,kur jie randami maiste ir neigiamas poveikis žmogui

Maisto kokybės ir saugos praktikos ataskaita

Maisto technologija Praktikos ataskaita 2014 m. ruby24
Duona – kepiniai iš ruginių, kvietinių, kvietruginių miltų, jų mišinių ir/arba kitų grūdų produktų tešlos, kuri maišoma, formuojama, purenama, kildoma mielėmis ir pieno...