Valdovo ir žmogaus tragedija Vinco Krėvės dramoje „Skirgaila”

33 skaidr.

Ištrauka

Skirgaila nemoka suderinti širdies ir proto balso. Jis nemoka mylėti, todėl pasiduoda aklam įniršiui ir žiaurumui, nesugeba valdyti pykčio, todėl keršija.

Kunigaikščio vidinis konfliktas neišsprendžiamas, o baigiasi tragedija. „Skirgailos" herojus finale nežūsta, tik apsisuka ir nueina. Šis posūkis - palūžusio žmogaus, o galbūt ir palūžusios epochos judesys.

Keleris morališkai stipresnis prieš kunigaikštį, nes riteris išsaugo moters ir savo garbę, nesulaužo riterio kodekso.

Dramos pabaigoje Skirgaila lieka visiškai vienišas. Jis pralaimi kaip valdovas, nes neradęs kelio Lietuvai, planuoja pasitraukti iš valdžios ir užsidaryti pilyje, o užkasęs Kelerį gyvą, pralaimi ir kaip žmogus. Taigi žiaurumas ir kerštas naikina žmogiškąją prigimtį.

Skirgailos kitimas: kūrinio pradžioje jis piktinasi kitų negarbingumu, pabaigoje pats yra žiaurus ir negarbingas. Jis išduoda visa tai, ką gynė. Kadangi yra aštraus proto, aiškiai suvokia savo pralaimėjimą. Bedugnė atsiveria jame pačiame, dėl jo paties ypatybių.

Reziumė

Autorius
ganesas
Tipas
Prezentacija
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.15
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgs 16, 2013
Apimtis
33 skaidr.
Įvertinimas

Susiję darbai

Vincas Krėvė - Mickevičius biografija

Literatūra Rašinys monika.bijeikyte
Vincas Krėvė - Mickevičius - universalių užmojų, įvairių žanrų kūrėjas, derinęs realistinį konkretumą ir romantinį pakylėtumą, jungęs savo tautos ir Rytų išmintį, istorinių...

Nereikalingo žmogaus drama lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2020 m. pince18
Rašinį Nereikalingo žmogaus drama lietuvių literatūroje sudaro įvadas, dėstymas, kuriame nereikalingo žmogaus tema nagrinėjama Jono Biliūno novelėje „Ubagas“, Jurgio Savickio kūrinyje „Fleita“ bei...