Kodėl žmogus turi įsipareigoti tėvynei?

2 psl. / 652 žod.

Ištrauka

Kiekvienas turi tėvynę, kurią jam likimas paskiria gimstant. Tai gimtieji namai, kuriuose žmogus auga, bręsta, pradeda savo gyvenimą, todėl ji tokia svarbi kiekvieno gyvenime. Už suteiktą priglobstį žmogus jaučiasi dėkingas tėvynei, jaučia pareigą jai. Taigi, kodėl svarbu jausti atsakomybę už gimtąją žemę ir jos likimą ir kaip turime atlikti savo, kaip piliečio, pareigą?
Pirmiausia, turime skiepyti savo meilę gimtinei kitiems, kad būtų ugdomas žmonių patriotiškumas ir pagarba Lietuvai. Meilė savam kraštui auga nereikalaudama jokios naudos. Ji gimsta iš dėkingumo už supančią aplinką, už valstybėje gyvenančius žmones, kurie yra mūsų draugai, mylimieji, ir tai, kad mūsų gyvenimas priklauso nuo to, kur gyvename, kur mūsų namai. Kiekvienam yra būtina gerbti ir mylėti savo žemę, taip pat savo jausmus, skiriamus jai, perduoti artimiesiems, pažįstamiems, skleisti patriotizmą visur, kad kiekvieno širdyje atsirastų vietos Lietuvai. Labai nuoširdžią meilę ir patriotiškumą savo eilėmis išsakė romantikas Jonas Mačiulis – Maironis eilėraščiuose „Lietuva brangi“, „Taip niekas tavęs nemylės“.


Reziumė

Autorius
sigitatita
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Kov 9, 2014
Apimtis
2 psl.
Įvertinimas

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
bhgf

Susiję darbai

Kodėl svarbu turėti viltį?

Literatūra Rašinys 2017 m. akvilego
Rašinys skirtas lietuvių kalbos pamokai arba ruošiantis literatūros egzaminui. Rašinyje remiamasi lietuvių autorių kūryba.

Kas skatina žmogų įsipareigoti tautai?

Literatūra Rašinys tutatasas
Nuo seno žinoma, kad kievienas žmogus priklauso atskirai tautai. Kitaip tariant, individą bei  jo kilmės žmonių grupę sieja abipusis įsipareigojimas, dažnai gimstantis grėsmės...