Čiurlionio ciklo “Zodiakas” analizė

2 psl. / 820 žod.

Ištrauka

Čiurlionio "Zodiako" ciklas jo kūryboje turi ypatingą vietą, nulemtą tiek sumanymo, atlikimo, tiek turtingo kultūrinio podirvio bei poveikio, gausių atgarsių ir interpretacijų.
Temą Čiurlioniui davė senoviniai žvaigždžių mitai, o paskatino jo poetiškas ir romantiškas požiūris į pasaulį ir kosminę erdvę, laiko didybę. Atsispindėjo šie reiškiniai ir ankstesniuose autoriaus "Paros" bei "Pasaulio sutvėrimo" cikluose. Čiurlionis mėgęs naktimis vaikščioti ir klausytis gamtos garsų, stebėti nakties dangaus skliauto judėjimą. Susidomėjimas naujųjų laikų kosmogeninėmis teorijomis ir senovės mitų studijavimas skatino Čiurlionį kurti imlias, universalias idėjas bei asociacijas. Visatos interpretavimo modeliai, kuriuos kūrė senovinių Rytų civilizacijų išminčiai ir naujausias mokslas, kaip ir pačios žvaigždėtosios erdvės, žadino Čiurlionio sieloje kosminio pasaulio didybės vaizdinius ir visų žmonių bendrumo jausmą. Tai atsispindėjo ir "Zodiako" paveiksluose.


Reziumė

Autorius
gintare.c
Tipas
Rašinys
Dalykas
Dailė
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 31, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Botticelli, Cezanne ir Kosuth formalioji analizė

Dailė Referatas 2011 05 06 m. gintare.c
Sandro Botticelli paveikslas „Paladė ir Kentauras“ buvo nutapytas 1482m. Paul Cezanne paveikslas „Obuoliai ir apelsinai“, tapytas 1899m. Joseph Kosuth „Viena ir trys kėdės“,...

Keramikos muziejaus Kaune analizė

Dailė Referatas lunituke
Šios analizės tikslas iš arčiau susipažinti su Keramikos muziejaus istorija, veikla, ekspozicijomis bei jo kolekcijomis. Taip pat svarbu atskleisti kuo šis muziejus yra...

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Dailė Prezentacija duketuri
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – dailininkas, kompozitorius, chorvedys ir kultūros veikėjas.Žymiausias XX a. Lietuvių menininkas.