Humanitariniai mokslai / Literatūra

Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?

0 atsiliepimų
Autorius:

Kas yra žmogaus pasirinkimas ir atsakomybė už savo veiksmus? Atsakomybė – tai dorovinių, pareiginių ir teisinių reikalavimų paisymas, o žmogaus pasirinkimas – tai kokio nors sprendimo priėmimas ar pasiryžimas kažką daryti savarankiškai. Manyčiau, žmogus ne visada gali rinktis, bet visada turi paisyti dorovinių ir pareiginių reikalavimų. Taigi šiame darbe bus mėginama atskleisti įvairūs žmonių pasirinkimai ir jų atsakomybė, remiantis lietuvių rašytojų kūriniais.
Laisvas žmogaus pasirinkimas ir suvokimas jų padarinių yra svarbu kiekvienam žmogui. Nes žmogaus atsakomybės jausmas apibūdina ir patį žmogų, tai parodo, ar galima pasitikėti juo, ar žmogus turi sąžinės jausmą. XIXa. pabaigos lietuvių rašytojas Jonas Biliūnas savo novelėje „Kliudžiau“ atskleidžia berniuko sąžiningumą ir sąmoningumą. Vaikas kūrinyje nušauna baltą, mažą, drebančią katę, bet iš karto po savo poelgio jis susivokia, kaip žiauriai pasielgė. Berniukas jautė kaltę, sulaužė savo strėles ir lanką. Šį įvykį jis prisimena kaip vienatinį šūvį, kurį iki šiol nešiojasi savo krūtinėje. Mano nuomone, gerai, kad vaikas suprato, savo kaltę, tai privertė jį susimąstyti ir buvo tikra gyvenimo pamoka, kad jei prisivirei košės, tai pats turi ją ir srėbti. Jis galėjo pasirinkti ir kitą kelią, į viską žiūrėti abejingai, pro pirštus, juk ne pirmą ir ne paskutinę katę nušovė, tačiau tuomet vaiko asmenybė, manau, nebūtų teigiama. Taigi pasirinkus, reikia ir atsakyti už savo veiksmus.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
1146 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
Rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?

Kiekvienas žmogus šiame pasaulyje turi savo kelią. To kelio pradžią kiekvienam iš [...]

Ar žmogus gali valdyti savo likimą?
Rašinys Ar žmogus gali valdyti savo likimą?

   Likimas – nuo žmogaus nepriklausomų aplinkybių eiga. Kiekvienas žmogus nebūtinai gimsta su tam tikra [...]

Ar žmogus gali būti laimingas nekurdamas savo laimės pats?
Rašinys Ar žmogus gali būti laimingas nekurdamas savo laimės pats?

Ar žmogus gali būti laimingas nekurdamas savo laimės pats?                       Kiekvienas žmogus visą gyvenimą siekia laimės.

Tik stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais
Rašinys Tik stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais

Apie tremtyje praleistas dienas, patirtą nepriteklių, kančias ir kankinimus, kurie graudina iki širdies gelmių aprašė [...]

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Net ir trumpalaikės komunikacijos situacijomis dažnai siekiama ne tik keistis informacija, bet ir kitų tikslų.

Kodėl galima teigti, kad kalba yra laiko saugykla? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kodėl galima teigti, kad kalba yra laiko saugykla? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Kiekviena kalba turi savo istoriją, kurioje slypi jos raidos kelias. Ne išimtis ir lietuvių kalba [...]

Ar aš galiu didžiuotis savo protėviais?
Rašinys Ar aš galiu didžiuotis savo protėviais?

Kiekvienai tautai yra labai svarbi jos praeitis. Juk istorija [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Vos susilaukus mažylio, pats didžiausias uždavinys tėveliams – kokį vardą duoti naujagimiui. Iš galybės vardų [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais

Vardai - tai mūsų individualybės atspindys. Vardas yra labai svarbi žmogaus asmenybės dalis. Geriausiai žmogui [...]

Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.
Rašinys Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

Žvelgdama į prikrautas knygynų ir bibliotekų lentynas susimąstau – kiek įvairiausių žanrų, rūšių, temų literatūros [...]