Aš, menas, kultūra

4 psl. / 765 žod.

Ištrauka

Meninkui – tiek tam, kurio darbai pripažinti kaip kultūros paveldas, tiek tam, kurio kūryba žinoma tik siaurame artimų žmonių rate – labai dažnai tenka susidurti su klausimais “kas yra kultūra”, “kas yra menas”, “kas yra menininkas”. Parašyta daugybė veikalų, nagrinėjant šiuos klausimus ir moksliškai ir filosofiškai. Nei vieno iš tų klausimų, deja, neįmanoma pilnai atsakyti vienu sakiniu, lyg fizikinio apibrėžimo. Problema ta, kad visi šie veiksniai tarpusavyje glaudžiai susiję, net priklausomi vienas nuo kito. Kaip jie susiję tarpusavyje, ką jie duoda man ir koks mano vaidmuo juose?Menas – KultūraPirminis ir pats elementariausias meno ir kultūros ryšys yra tas, kad menas įeina į kultūros sąvoką. Panašiai, kaip kiekvienas organas įeina į mūsų orgizmą, ar ingridientai į patiekalą, o spalvos į paveikslą. Tai vienos bendros ir darnios sistemos dalis. Visgi, žinoma, kaip mūsų organizmas gali apsieiti be kai kurių organų, o patiekalas be kai kurių ingridientų, ir kultūra teoriškai gali būti be meno. Ją sudaro ir daug kitų dalykų: mokslas, technika, religija, filosofija, žmogaus santykis su aplinka.


Reziumė

Autorius
ilovenerds
Tipas
Rašinys
Dalykas
Dailė
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgs 18, 2014
Apimtis
4 psl.
Įvertinimas

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
darbe radau sau tinkos informacijos

Susiję darbai

Konceptualusis menas

Dailė Prezentacija evitkus
Šioje prezentacijoje aptariamas konceptualistinis menas. Įdėta daug pavyzdžių. Darbo įvertinimas: 10

Japonijos kultūra

Dailė Prezentacija 2015 m. monika828
Darbas buvo rašomas užduota tema, tai buvo paskutinis atsiskaitymas prieš egzaminą. Darbas buvo įvertintas 10.

Senovės Kinijos menas

Dailė Referatas 2017 m. vartotoja1
Uždavė parašyti referatą Senovės Kinijos meno tema? Štai jis!!! Mokykloje buvo įvertintas kiauru dešimtuku!! Šiame referate net 5 puslapiai informacijos (patikrintos informacijos :)...

Lietuvos meno galerijos

Dailė Prezentacija 2015 m. tauciukas2001
Skaidres apie Lietuvos meno galerijas. Tikrai pravers tiems kurie mokosi dailės. Skaidrėse yra ir darbų pavyzdžių ir istorijos.