Humanitariniai mokslai / Literatūra

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų?

0 atsiliepimų
Autorius:

Vertybės – tai moralinės nuostatos, pagal kurias žmonės gyvena, dirba, kuria šeimas. Pagal didyjį filosofą Sokratą, vertybės daro teigiamą įtaką ne tik žmogui ir jo asmenybės formavimuisi, bet ir šeimai, visuomenei. Yra daug vertybių – sudėtingų, daugiaprasmių, kartais sunkiai suvokiamų, tačiau vertybės tai kaip energijos rūšys, jėgos, kurios gali įtakoti veiksmus, sprendimus, pasirinkimus.
Kiekvieną žmogų valdo individuali vertybių sistema, kurią vos atsiradus naujai gyvybei pradeda formuoti tėvai. Nauja gyvybė tėvams kaip stebuklas, kurį jie nori saugoti, globoti, apgaubti meile ir šiluma, taip vos gimęs vaikas pradedamas ugdyti pagal tėvų susikurtą vertybių sistemą. O, visų pirma, gimus kūdikiui tėvai išrenka vaikui vardą. Dažnai tai būna ypatingas momentas, nes šis vardas lydės, ką tik gimusią asmenybę, visą jo tolimesnį gyvenimą. Dauguma tėvų rinkdami vardą atsižvelgia į vardo reikšmę, ir galime pastebėti, jog ne retais atvejais pasitaiko, kad naujagimiams išrinktuose varduose atsispindi asmens, šeimos, visuomenės vertybės.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
640 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Vos susilaukus mažylio, pats didžiausias uždavinys tėveliams – kokį vardą duoti naujagimiui. Iš galybės vardų [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais

Vardai - tai mūsų individualybės atspindys. Vardas yra labai svarbi žmogaus asmenybės dalis. Geriausiai žmogui [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų

Vardas yra nepaveldimas asmenvardis, skiriantis žmogų siaurame rate ar šeimoje. XIII–XV a. Lietuvoje žmonės vadinosi vien vardais.