Ko ir kodėl lietuvių literatūra mokė žmogų nuo raštijos pradžios?

2 psl. / 694 žod.

Ištrauka

Knygos, kurias mes skaitome, mus sudomina arba ne, bet visos kažko moko. Literatūrą galėtume pavadinti gyvenimo mokytoja, nes būtent ji turtina mūsų žodyną, moko mus būti dorais, bei moraliais žmonėmis, išskirtinėmis asmenybėmis, atrasti save ir savo vertybes, mylėti bei suprasti žmones ir jų jausmus, surasti savo gyvenimo prasmę. Kai kurios knygos mus augina analizuojant, gilinantis, patiems ieškant ir atrandant, o kitos knygos tarsi vadovėlis moko mus dorai ir teisingai elgtis. Ši literatūros, kaip gyvenimo mokytojos, reikšmė atsispindi nuo pat raštijos pražios, pirmojoje lietuviškoje spausdintoje knygoje M.Mažvydo Katekizme” ir žymiąjame lietuvių literatūros kūrinyje K.Donelaičio “ Metuose”.


Reziumė

Autorius
profesorius
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 16, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

„Meno kūrinys yra vertybė, nes jis yra kvietimas“, – cituoja Žaną Polį Sartrą kultūrologas Eugenijus Ališanka, aiškindamas kultūrą kaip nuolatinę žmogaus pastangą peržengti save ieškant būties prasmės. Kokie meno kūriniai jums yra kvietimas peržengti save?

Literatūra Rašinys sunset
Vokiečių filosofas A. G. Baumgartenas estetiką yra apibūdinęs kaip pažintinės veiklos rūšį, kurios aukščiausia apraiška yra menas. Menas - tai nuolatinis mokslininkų ir...