Jauno žmogaus vidinių išgyvenimų konfliktas Manto Areimos kūrinyje „Nostalgija“

6 psl. / 1329 žod.

Ištrauka

Emigracija – karti šiandienos realybė, taip pat - labai aktuali tema ateičiai. Kartu su sugrįžimu į tėvynę, Lietuvoje užgimė naujas rašytojas Mantas Areima, kuris mums nušvietė gyvenimo ir darbo svetur realijas savo kūrinyje „Nostalgija“.

Pagrindinis šio darbo tikslas – atskleisti jauno žmogaus vidinį pasaulį, jo konfliktą Manto Areimos kūrinyje „Nostalgija“.

Anot Manto Areimos, ši knyga – tikra gyvenimo istorija, visi veikėjai turi prototipus. Debiutinės knygos autorius vaizduoja tikrą emigrantų gyvenimą, pasakojama realistiškai, remiantis principu „viskas kaip buvo“.

Knygos centre – jaunuolių pora, Matas ir Kristina, turtingesnio ir stabilesnio gyvenimo paieškų vedami, nusprendė kelti sparnus į taip visų išsvajotąją Angliją. Jaunuoliai nejautė gailesčio gimtinei, juos kamavo kitos problemos – kaip įsitvirtinti visiškai nepažįstame krašte, kuriame viskas svetima: kalba, žmonės, jų įpročiai, aplinka, net oras. O šalį, kurioje gimė ir užaugo, pagrindinis veikėjas Matas palydi negalestingai:

„Su dideliu jauduliu ir džiaugsmu, kad matome krentančias snaiges, palikome Lietuvą, tą pabodusį, nieko naujo nežadantį kraštą.“

Juk Anglija buvo kiekvieno lietuvio svajonų šalis, o kraštietis Virgis, eilę metų joje besidarbuojantis, negailėjo liaupsių:

„Anglija – svajonių šalis! Aukso kasyklos! Dirbti nesunku, vaikštinėji, sau rankas susikišęs į kišenes, vieną kitą žolytę išrauni, vieną kitą papuvusį žirnelį į konvejerį įmeti.. <..o savaitės gale tris šimtus svarų susišluoji. Pinigai byra kaip iš gausybės rago..“

Tačiau Anglijos svajonių karalystė pasirodė esanti ne tokia ir saldi. Sunkus, alinantis darbas, visiškas nesiskaitymas, konkurencija, alkis ir miego trūkumas – tai tik maža dalis to, kas pasitiko jaunuolius vos tik jiems atvykus. Tačiau veržlumas ir jaunatviškas optimizmas neleido jaunoms sieloms taip greitai pasiduoti, o dėl nenusisekusio darbo pora nesielvartavo:


Reziumė

Autorius
tabu777
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 18, 2014
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
6 psl.

Susiję darbai